Sprawy w wadze półciężkiej UFC przybrały nieoczekiwany obrót. Wygląda na to, że Jon Jones w swoim powrocie nie otrzyma szansy walki o pas mistrzowski. Obok Alexandra Gustafssona, którego sytuacja wydaje się już dość przejrzysta, do walki o tytuł może stanąć… Yoel Romero.

O tym nieoczekiwanym pomyśle UFC poinformował na Twitterze dziennikarz ESPN Ariel Helwani:

Według informacji Helwaniego, które miał pozyskać z kilku sprawdzonych źródeł, jest możliwość, że szwedzko-kubańskie starcie będzie o tymczasowy albo pełnoprawny pas mistrzowski. Zawodnicy nie podpisali jeszcze kontraktów, także wspomniane zestawienie póki co szufladkujemy w kategorii „doniesienia”.

„The Mauler” (MMA 18-4) już dwa razy podchodził do boju o najważniejsze trofeum dywizji półciężkiej. We wrześniu 2013 roku, po zaciekłym boju, przegrał z ówczesnym dominatorem Jonem Jonesem, a w październiku 2015 został wypunktowany przez Daniela Cormiera. Łącznie w ostatnich pięciu latach stoczył zaledwie pięć pojedynków, z czego trzy wygrał – m.in. z Janem Błachowiczem i Gloverem Teixeirą.

„Żołnierz Boga” (MMA 13-3) do niedawna mógł się pochwalić posiadaniem tymczasowego pasa mistrzowskiego wagi średniej, który stracił w unifikacyjnym boju z Robertem Whittakerem w czerwcu tego roku. Romero kilka miesięcy wcześniej znokautował Luke’a Rockholda.

Pojedynek Yoela Romero z Alexandrem Gustafssonem miałby być walką wieczoru gali UFC 230, która odbędzie się 3 listopada w Madison Square Garden w Nowym Jorku.

45 KOMENTARZE

 1. Janek szykuj sie, ktorys z pewnoscia wypadnie i jazda ! Rece opadaja, porazka z srednim, ktory byl przeciez nawet polsrednim, przepustka do walki o pas w polciezkiej.

  #UFC AD 2018

 2. Czyżby Romero faktycznie się obsrał Costy ? Miał tak bardzo nie zdążyć wyleczyć kontuzji a teraz co ?

  Rozumiem, że Ty też byś zrezygnował z walki o pas tylko po to, żeby bić się z gościem, który dopiero wyrabia sobie nazwisko?

 3. "The Mauler" (MMA 18-4) już raz podchodził do boju o najważniejsze trofeum dywizji półciężkiej. We wrześniu 2013 roku po zaciekłym boju przegrał z ówczesnym dominatorem Jonem Jonesem. Od tego czasu stoczył zaledwie pięć pojedynków, z czego trzy wygrał – m.in. z Janem Błachowiczem i Gloverem Teixeirą.

  O pas walczył 2 razy. Jeszcze w 2015 z Cormierem.

 4. Rozumiem, że Ty też byś zrezygnował z walki o pas tylko po to, żeby bić się z gościem, który dopiero wyrabia sobie nazwisko?

  A Romero wiedział wcześniej , że UFC planuje dać mu walkę o pas na największej gali roku i to jeszcze w ME? Nie sądzę. Ale nie istotne , no wiadomo , że teraz to w ogóle nie ma o porównywać tego zestawienia z zestawieniem z Costą.

 5. Te pasy są coraz bardziej gówno warte .

  W chuja sobie lecą, DC zamiast się określić w sprawie obrony to sobie będzie z celebrytą Lesnarem walczyć.

 6. W chuja sobie lecą, DC zamiast się określić w sprawie obrony to sobie będzie z celebrytą Lesnarem walczyć.

  Yup. Można się było śmiać z GSP, że pokonał Michaela i od razu wakat, bo w pierwszej obronie musiałby pasek oddać, ale – już pomijając czy wakat był wynikiem kalkulacji czy faktycznych problemów z MW – to przynajmniej postąpił uczciwie i bez ściemy odblokowal kategorię. DC niech się określi, bo zapewne fajnie jest sobie trzymać dwa pasy i ja sam jestem fanem takich akcji, ale jak nie ma zamiaru ciąć do LHW, to niech odblokuje kolejkę.

  Co do samego zestawienia to jak dla mnie bomba. Tylko oczywiście z tym pasem to nieco śmieszne. Jak wygra Yoel to Robert pojedzie za nim i będzie trzecia walka?

 7. WTF?? Znowu jakieś cyrki z pasami.

  Czyżby to miał być pstryczek w nos Jonesowi?

  I z jakiej racji Romero po porażce w MW ma walczyć o pas LHW?? Pojebane to UFC, jeśli to się sprawdzi

 8. Czyżby Romero faktycznie się obsrał Costy ? Miał tak bardzo nie zdążyć wyleczyć kontuzji a teraz co ?

  Rozumiem, że Ty też byś zrezygnował z walki o pas tylko po to, żeby bić się z gościem, który dopiero wyrabia sobie nazwisko?

  W sumie jeśli zrezygnował ze względów zdrowotnych mówiąc, że nie będzie miał czasu się przygotować można by było obronić Yoela, że nie kombinował, po prostu przez problemy zdrowotne nie zdąży zbić wagi do średniej bo mu to nigdy nie szło łatwo, a do półciężkiej musi zacząć zbijać później i łagodniej lub wcale

 9. Mam nadzieję, że będzie tu solidna gównoburza, bo krajowe podwórko krytykujecie w opór, a w tym wzorze sportowym UFC grubasek nie chce ścinać, idzie po pieniądze do ciężkiej, ma tam walczyć z freakiem, bo jak nazwać Lesnara… i wszystko jest ok, UFC super, KSW cyrk :lesnarhappy:

 10. Mam nadzieję, że będzie tu solidna gównoburza, bo krajowe podwórko krytykujecie w opór, a w tym wzorze sportowym UFC grubasek nie chce ścinać, idzie po pieniądze do ciężkiej, ma tam walczyć z freakiem, bo jak nazwać Lesnara… i wszystko jest ok, UFC super, KSW cyrk :lesnarhappy:

  Kawul, no weź

 11. Żenada.

  Dwóch zawodników, którzy nie skorzystali ze swoich licznych szans zdobycia pasów po raz kolejny będą próbowali. Obstawiam remis albo no contest, aby żaden z tych zjebów nie zdobył pasa.

  ps

  Przy takich pojebanych akcjach, to Jędrzejczyk jako wieloletnia mistrzyni powinna dostać 5 rewanżów z rzędu z Namajanus.

  Co to się dzieje z tym UFC :facepalm:

 12. Serio ktoś myślał że Janek dostanie teraz walkę o pas ?

  Serio ktoś myślał, że Romero dostanie teraz walkę o pas w średniej, a co dopiero półciężkiej?

  Cormier nadal jest mistrzem, nie zwakował pasa, a ostatnią obronę w półciężkiej miał 20 stycznia bieżącego roku, a w między czasie zdobył drugi pas, więc z jakiej racji chcą mu odebrać pas (już teraz)?

 13. No i git. Lesnar dla DC. Jones dla Janka. Proste.

  No i chuj strzeli marzenia Jana z pasem, albo chociaż walki o pas!!! Zdecydowanie najgorszy dla nas scenariusz

    :razz:łacz:

 14. No i chuj strzeli marzenia Jana z pasem, albo chociaż walki o pas!!! Zdecydowanie najgorszy dla nas scenariusz

    :razz:łacz:

  Najgorszy? Jones może nie zaryzykuje kłucia dupy i wyjdzie tak dysponowany jak z OSP, jeśli tak będzie, to Janek go porobi. Jeśli wyjdzie na pełnej bombie, to poniesie tego konsekwencje. Właśnie teraz jest największa szansa na porobienie Jonesa.

 15. Jakby nie było, kto by nie chciał zobaczyć walki naszego Janek z Jonesem !?!?!

  Ja to bym się chyba zesrał ze szczęścia jakby to ogłosili

  o tak:

  :wtf2:

 16. Najgorszy? Jones może nie zaryzykuje kłucia dupy i wyjdzie tak dysponowany jak z OSP, jeśli tak będzie, to Janek go porobi. Jeśli wyjdzie na pełnej bombie, to poniesie tego konsekwencje. Właśnie teraz jest największa szansa na porobienie Jonesa.

  zycze jankowi jak najlepiej, ale 0% szans z jonesem zawsze. Jones to jeden z najwiekszych talentow mma w historii i nawet dysponowany na 50% jest wygrac z kazdym.

 17. zycze jankowi jak najlepiej, ale 0% szans z jonesem zawsze. Jones to jeden z najwiekszych talentow mma w historii i nawet dysponowany na 50% jest wygrac z kazdym.

  To MMA, każdy jest w stanie wygrać z każdym. Jones może bazować na doświadczeniu, ale fizycznie bez „wspomagania” pewnego poziomu nie przeskoczyć. O ile zgadzam się, ze to talent, o tyle w mojej opinii Jonesa da się pokonać.

 18. Zestawienie fajne, ale o pas!? Janek bez większej renomy nigdy nie dostanie swojej szansy.

  Spokojnie, UFC to nie KSW. Tu nie ilość obserwujących jego profil (na  portalach społecznościowych) decyduje o tym czy zawalczy o pas.

 19. Spokojnie, UFC to nie KSW. Tu nie ilość obserwujących jego profil (na  portalach społecznościowych) decyduje o tym czy zawalczy o pas.

  Wyłapałem ironię. :redford:

 20. "Żołnierz Boga" (MMA 13-3) do niedawna mógł się pochwalić posiadaniem tymczasowego pasa mistrzowskiego wagi średniej, który stracił w unifikacyjnym boju z Robertem Whittakerem w czerwcu tego roku. Romero kilka miesięcy wcześniej znokautował Luke'a Rockholda.

  Romero nie miał żadnego pasa bo nie zrobił wagi do walki z Rockholdem. Nie zrobił też wagi do walki z Robertem, ta walka nie była o pas, nie było żadnej unifikacji, ten pojedynek nawet nie liczy się jako obrona.

 21. a w tym wzorze sportowym UFC grubasek nie chce ścinać, idzie po pieniądze do ciężkiej, ma tam walczyć z freakiem, bo jak nazwać Lesnara… i wszystko jest ok

  Lesnar pasa UFC nie znalazł w chipsach, za młodu odnosił sukcesy w zapasach. To, że lubi koks i zabawę we wrestling to osobny temat, ale nie uważasz, że stawianie go w dywizji freaków ze Strachem, Popkiem, Junem i Akopem to gruba przesada?

  Grubasek zdaje się jest naturalnym ciężkim. Do LHW zbijał ze względu na Caina, zdobył tam wszystko poza pokonaniem Bonesa i wrócił do HW. To legenda i za chuja nie dostrzegam tu analogii do polskiego podwórka.

 22. Gustafson Ty chuju wiem że czytasz jak wyjdziesz do tej walki to obyś przegrał obiboku jeden

  Dla Janka się należy jak psu buda

 23. Jones vs Jan było by lepsze niz cala walka o pas . Jano jest w stanie wygrac, a jak JBJ bedzie czysty i wejdzie do walki po przestoju to tym bardziej, kiedy jak nie teraz? Wyobrażacie sobie jak by to wyglądało? Nasz Jano ma na rozkładzie Bonesa ktoremu nikt nie mógł dać rady

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.