Organizacja UFC stara się nadrobić stracony czas, który przepadał w związku z pandemią koronawirusa. W lipcu amerykańska marka przenosi do Abu Zhabi, gdzie będzie organizować gale dla zawodników spoza USA. W sierpniu natomiast wróci do Ameryki i planuje przygotować tam aż 9 wydarzeń.

Komisja Sportowa Stanu Nevada zaakceptował UFC 9 terminów, w których będzie organizować swoje wydarzenia. 5 z nich to będą regularne gale, które rozpoczną się już 1 sierpnia walką Holm vs. Aldana. Na 8, 20 i 29 sierpnia zaplanowano inne wydarzenia z cyklu Fight Night, a 15 sierpnia fani zobaczą galę UFC 252, w trakcie której dojdzie do trzeciego pojedynku mistrzowskiego Daniela Cormiera ze Stipe Miocicem.

Pozostałe 4 wydarzenia UFC będą odbywały w cyklu programów „Dana White’s Contender Series”. Do pierwszego ma dojść już 4 sierpnia, a kolejne będą się odbywać w kolejnych tygodniowych.

Warto przypomnieć, że mimo braku wpływów z biletów dla UFC, cały czas jednak toczy się walka z czasem o to, aby w tym roku wypełnić cały kontrakt z telewizją ESPN i przygotować dla stacji tyle gal, do ilu było zobowiązane UFC. Jak poinformował „The Wall Street Journal” umowa z ESPN na rok 2020 mówi o 42 galach amerykańskiej organizacji.

Brandon Ross, analityk mediów z firmy LightShed Partners, oszacował, że jeśli UFC uda się wykonać założony plan, organizacja może dzięki temu uzyskać wpływy do swojej kasy na poziomie 750 milionów dolarów.

Zobacz również: „Jeszcze jedna próba” – Overeem zapowiada atak na szczyt wagi ciężkiej

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.