dillashaw

Wyniki relcja z UFC on Fox 16 po kliknięciu. 

T.J. Dillashaw nie dał żadnych złudzeń Renanowi Barao. W długo oczekiwanym rewanżu Amerykanin całkowicie zdominował Brazylijczyka. Reprezentant Team Alpha Male wszedł to oktagonu niezwykle pewny siebie i szybko pokazał, dlaczego może być przekonany o swojej przewadze. 29-latek z Sacramento był o wiele szybszy od rywala, który z każdym otrzymanym ciosem był coraz wolniejszy i ewidentnie tracił ochotę do walki. Tylko w pierwszej rundzie Barao udało się lekko naruszyć Dillashawa, ale o tylko pobudziło mistrza. W następnych odsłonach czempion doskakiwał do przeciwnika z kombinacjami i bez trudu trafiał większość z wyprowadzonych uderzeń. Jednocześnie Brazylijczyk nie potrafił nawet drasnąć mistrza, mimo że ten nie trzymał nawet gardy. Do ogromnej przewagi w wymianach Amerykanin dodawał dociskanie Barao do siatki, co jeszcze bardziej odbierało mu tlen i chęć do kontynuowania starcia. Na początku czwartej odsłony odsłony reprezentant Team Alpha Male po raz kolejny przyparł rywala i zaatakował bezlitosną kombinacją. Co prawda „Baron” nie poleciał na deski, ale liczba ciosów przyjmowana bez żadnej odpowiedzi sprowokowała Herba Deana do przerwania boju.

Tylko w pierwszej minucie starcia Miesha Tate miała problemu z Jessicą Eye. Po otrzymaniu serii ciosów na początku walki „Cupcake” obudziła się i w dalszej części pojedynku zdominowała rywalkę. W pierwszej i drugiej rundzie Tate posłał „Evil” na deski, ale nie dała rady jej wykończyć. Do tego przeważała w parterze. 28-latka z Cleveland dawała się trafiać mocnym prawym za każdym razem, gdy sama próbowała wyprowadzić ofensywę. Po trzech odsłonach sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo byłej mistrzyni Strikeforce.

Piętnaście minut znakomitej walki w stójce zaprezentowali Paul Felder i Edson Barboza. Obaj zawodnicy prześcigali się w tym, aby użyć coraz to bardziej wymyślnych uderzeń i kopnięć rodem z tajskiego boksu. W pierwszej rundzie nieznacznie lepszy był Brazylijczyk, w drugiej – Amerykanin. Obaj zawodnicy oraz oba narożniki wiedziały, że trzecia runda będzie decydująca. Choć 29-latek z Nova Friburgo dostał polecenie zanurkowania pod jedną z obrotówek Feldera, by przenieść walkę do parteru, nie posłuchał i zdecydował się dotrzymać resztę pojedynku w stójce. Wyszło mu to na dobre, bowiem zdaniem wszystkich trzech sędziów to on był lepszy w ostatniej odsłonie, co pozwoliło Barbozie zwyciężyć w całym starciu.

Joe Lauzon bez problemów pokonał swojego idola z danych lat, Takanoriego Gomiego. Amerykanin przejął kontrolę nad pojedynkiem, gdy wyłapał kostkę Japończyka i przeniósł walkę do parteru. Tam robił wszystko, co tylko zechciał. Ostatecznie „J-Lau” wylądował w dosiadzie za plecami „The Fireball Kid”. 31-latek zaczął atakować mocnymi ciosami i w pewnej chwili… zdecydował, że Gomi ma już dosyć, dlatego przestał uderzać i wstał. Zdziwiony Herb Dean po chwili przerwał pojedynek. Było to dość nietypowe zakończenie, ale Japończyk rzeczywiście był już zamroczony. Lauzon przyznał w wywiadzie po walce, że nie chciał uszkadzać dalej przeciwnika, ponieważ jest fanem Takanoriego, dlatego wstał, kiedy uznał, że oponent jest znokautowany.

Znany z robienia świetnego show przed swoimi walkami, Tom Lawlor popisał się znakomitym nokautem w powrocie do oktagonu po dwuletniej przerwie. Reprezentant The Jungle MMA nie radził sobie w pierwszej rundzie z Gianem Vilante, który nie pozwalał rywalowi na skrócenie dystansu. W przerwie między rundami narożnik „Filthy” kazał mu spróbować zaatakować prawym sierpowym. 32-latek posłuchał podpowiedzi i został za to nagrodzony. Po otrzymaniu ciosu kolega z maty Chrisa Weidmana runął bezwładnie na matę. Co prawda szybko się otrząsnął i próbował wstać, ale sędzia nie pozwolił mu na kontynuowanie walki i przerwał starcie.

W kolejnym starciu, które toczyło się niemal wyłącznie w stójce, Jim Miller okazał się nieznacznie lepszy od Danny’ego Castillo. Zawodnik ze Sparty przez większość pojedynku wywierał presję i inicjował ataki. Miller był o wiele bardziej celny w wymianach bokserskich, dorzucał co jakiś czas kombinację prawy-lewy-niskie kopnięcie, a w pierwszej odsłonie zdobył na dłuższą chwilę dosiad. Castillo bardzo dobrze pracował na nogach, ale miał problem z połączeniem poruszania się z celnymi ciosami i udanymi kombinacjami. Niemniej, szczególnie w drugiej rundzie, udało mu się dosięgnąć głowy rywala, a ozdobą tej odsłony były trzy wysokie kopnięcia zawodnika Team Alpha Male. Choć wygrana Millera nie powinna nikogo zdziwić, to przyznanie wszystkich rund dla młodszego z zawodników just już kontrowersyjnym posunięciem.

Efektownie zaprezentowali się Ben Saunders i Kenny Robertson. Ten pierwszy trafiał rywala mocnymi kopnięciami na korpus, a w parterze kontrolował w wyśmienity sposób rzadko spotykaną w MMA gumową gardą. Ten drugi natomiast odgryzał się mocniejszymi ciosami w wymianach. W pierwszej rundzie zawodnikowi z Illinois udało się nawet powalić przeciwnika na matę. Zdaniem dwóch z trzech arbitrów sposób walki „Killa B” był skuteczniejszy i to do niego powędrowało zwycięstwo.

Eddie Wineland był cieniem samego z siebie sprzed lat i nie zdołał pokonać wspieranego w narożniku przez Mieshę Tate Brayana Carawaya. 30-latek z Team Alpha Male nie dawał się zbyt trafiać przeciwnikowi, a sam korzystał z jego opuszczonych rąk, by raz za razem trafiać prostymi i kontrującymi sierpami. Po trzech rundach toczonych w niezmienionym stylu młodszy z zawodników zgarnął jednogłośną decyzję.

UFC on Fox 16 rozpoczęło się od czterech walk pokazanych w Fight Pass. Dwa skończenia w pierwszej rundzie zamknęły klamrą dwie decyzje. Zak Cummings błyskawicznie Dominique’a Steele’a, a James Krause poddał Darona Cruickshanka. Z kolei Elizabeth Phillips wypunktowała Jessamyn Duke po trzech niebyt ciekawych rundach. Więcej działo się w walce Andrew Holbrooka i Ramseya Nijema. To starcie trzeba jednak zapamiętać przede wszystkim dlatego, że wypunktowanie dwóch rund na korzyść Amerykanina to jedna z najbardziej absurdalnych decyzji w ostatnim czasie.  

Walka wieczoru:

Walka o pas UFC w wadze koguciej
135 lbs: T.J. Dillashaw pok. Renan Barao przez TKO (uderzenia), 0:45, runda 4.

Karta główna:

135 lbs: Miesha Tate pok. Jessicę Eye przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27).
155 lbs: Edson Barboza pok. Paula Feldera przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28).
155 lbs: Joe Lauzon pok. Takanoriego Gomiego przez TKO (uderzenia), 2:37, runda 1.

Karta wstępna:

205 lbs: Tom Lawlor  pok. Giana Villante przez KO (prawy sierpowy), 0:27, runda 2.
155 lbs: Jim Miller pok. Danny’ego Castillo przez niejednogłośną decyzję (30-27, 29-28, 28-29).
170 lbs: Ben Saunders pok. Kenny’ego Robertsona przez niejednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 28-29).
136 lbs: Bryan Caraway  pok. Eddie’ego Winelanda przez jednogłośną decyzję (30-27, 29-28, 29-28)

Walki w Fight Pass:

155 lbs: James Krause pok. Darona Cruickshanka przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:27, runda 1.
155 lbs: Andrew Holbrook pok. Ramseya Nijema przez niejednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 28-29).
135 lbs: Elizabeth Phillips pok. Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28).
170 lbs: Zak Cummings  pok. Dominiquea Steele przez TKO (ciosy), 0:43, runda 1.

159 KOMENTARZE

 1. O której main event mniej więcej? Mam zamiar horror w TV obejrzeć, to może akurat się wstrzelę. 😆

 2. Spike

  O której main event mniej więcej? Mam zamiar horror w TV obejrzeć, to może akurat się wstrzelę. 😆

  z 2 Myślę?

 3. Spike

  O której main event mniej więcej? Mam zamiar horror w TV obejrzeć, to może akurat się wstrzelę. 😆

  Main Event o ok 3:30

 4. To teraz do północy mamy przerwę 🙂 Trzeba się tylko przełączyć na Fight Passie z exclusive prelims na prelims jakby ktoś nie wiedział.

 5. hmm main card tez bedzie mozna obejrzec na fightpassie / ufc.tv? czy zostaje tv po polsku?

 6. dyb

  hmm main card tez bedzie mozna obejrzec na fightpassie / ufc.tv? czy zostaje tv po polsku?

  Main card tej gali nie będzie na fp, nie słuchaj kolegi.

 7. @Clin-ton kurwa, skończ spam gościu, zwal sobie czy coś, bo nakurwianie 50 postów pod rząd jest równie zajebiste co słuchanie wszystkich płyt Dody kurwa.

 8. Miszon

  @Clin-ton kurwa, skończ spam gościu, zwal sobie czy coś, bo nakurwianie 50 postów pod rząd jest równie zajebiste co słuchanie wszystkich płyt Dody kurwa.

  Zaraz będzie cie przekonywał że jest koneserem dużych do szpica itd. Nie warto sie przejmować-Bana dostanie gdzieś w okolicach środy.

 9. Miszon

  @Clin-ton kurwa, skończ spam gościu, zwal sobie czy coś, bo nakurwianie 50 postów pod rząd jest równie zajebiste co słuchanie wszystkich płyt Dody kurwa.

  Spokojnie, stres zostaw pod kołdrą na prześcieradle skoro masz takie sposoby…

 10. Masu

  Zaraz będzie cie przekonywał że jest koneserem dużych do szpica itd. Nie warto sie przejmować-Bana dostanie gdzieś w okolicach środy.

  Masu, ale mnie to wkurza, nie poto czyta forum, by czytać posty głupich hejterów, na których nawet Kawul nie znajdzie czasu,. Wolę czytać twoje dissy ziomek.

 11. Miszon

  @Clin-ton kurwa, skończ spam gościu, zwal sobie czy coś, bo nakurwianie 50 postów pod rząd jest równie zajebiste co słuchanie wszystkich płyt Dody kurwa.

  przypilnuję gościa, bo nie lubię takiego niedbalstwa jak 3 posty pod sobą jednego użytkownika. @Clin-ton zbastuj, ja mogę mało, ale na pewno wszyscy już mają Cię na oku. chcesz tu zostać, uspokój się, nie chcesz, pożegnamy się.

 12. baju

  przypilnuję gościa, bo nie lubię takiego niedbalstwa jak 3 posty pod sobą jednego użytkownika. @Clin-ton zbastuj, ja mogę mało, ale na pewno wszyscy już mają Cię na oku. chcesz tu zostać, uspokój się, nie chcesz, pożegnamy Cię.

  Baju się w tańcu nie pierdoli

 13. nikt się nie jara tą walką? nie mam pytań… :confused:

  edit: jednoglosna? split byłby uczciwszy, bo Barboza nie wygrał ani nie przegrał 😉

 14. nikt się nie jara tą walką? nie mam pytań… :confused:

  edit: jednoglosna? split byłby uczciwszy, bo Barboza nie wygrał ani nie przegrał 😉

 15. Ciezko bylo mi oceniac pojedyncze rundy. Wydawalo mi sie ze pierwsza nieznacznie wygral Felder, a potem skupilem sie juz tylko na podziwianiu obrotowek. A kopniecia Barbozy po prostu blyskawiczne, to moze byc problem dla Top 5.

 16. Ciezko bylo mi oceniac pojedyncze rundy. Wydawalo mi sie ze pierwsza nieznacznie wygral Felder, a potem skupilem sie juz tylko na podziwianiu obrotowek. A kopniecia Barbozy po prostu blyskawiczne, to moze byc problem dla Top 5.

 17. No nic kolejna walka nas czeka Ronda-Tate… Ta dywizja jest tak chujowa jak dywizja Aśki… Dobra teraz danie główne i spać. Liczę na dobrą bitkę!

 18. No nic kolejna walka nas czeka Ronda-Tate… Ta dywizja jest tak chujowa jak dywizja Aśki… Dobra teraz danie główne i spać. Liczę na dobrą bitkę!

 19. Pat Bateman

  Cos malo komentarzy. Tylko trzy strony ?

  Tez sie zdziwilem 😀 no nic, wisienka na torcie i do spania. War TJ

 20. Pat Bateman

  Cos malo komentarzy. Tylko trzy strony ?

  Tez sie zdziwilem 😀 no nic, wisienka na torcie i do spania. War TJ

 21. Wyrównana dość pierwsza runda, z przewagą TJ ale nie tak wielka jak w pierwszej walce.

  Druga zdecydowanie dla TJ. Gość ma sposób na Barao.

 22. Wyrównana dość pierwsza runda, z przewagą TJ ale nie tak wielka jak w pierwszej walce.

  Druga zdecydowanie dla TJ. Gość ma sposób na Barao.

 23. TJ trafia czesciej i celniej w drugiej rundzie, ale bez szalenstw.

  TJ zamecza Barao chyba zeby go w koncu skonczyc tym wysokim kopnieciem…

  TJ ostro zaznaczyl koniec rundy. To moze byc poczatek konca Barao choc obiektywnie patrzac to chyba Brazol jednak wytrzyma.

 24. TJ trafia czesciej i celniej w drugiej rundzie, ale bez szalenstw.

  TJ zamecza Barao chyba zeby go w koncu skonczyc tym wysokim kopnieciem…

  TJ ostro zaznaczyl koniec rundy. To moze byc poczatek konca Barao choc obiektywnie patrzac to chyba Brazol jednak wytrzyma.

 25. Az trudno uwierzyc, ze Barao byl takim dominatorem w tej dywizji. TJ zjadl go na lajcie :applause: Ostatnia kombinacja kosmiczna…

 26. Az trudno uwierzyc, ze Barao byl takim dominatorem w tej dywizji. TJ zjadl go na lajcie :applause: Ostatnia kombinacja kosmiczna…

 27. miałem napisać właśnie że gdzieś słyszałem że TJ bije jak lala 😀 takiemu człowiekowi musi być głupio w takiej sytuacji 😀 drugi raz KO pewnie dalej trener Barao będzie utrzymywać swoje 🙂

 28. And still. Piekna kombinacja bokserska TJ na koncu. Troche jak Bigfoot z Overeemem z tym ze przerwane zanim prad sie odlaczyl. Barao protestowal, nieslusznie.

 29. And still. Piekna kombinacja bokserska TJ na koncu. Troche jak Bigfoot z Overeemem z tym ze przerwane zanim prad sie odlaczyl. Barao protestowal, nieslusznie.

 30. Widzieliście jakie rady dawał trener Barao… "wygraj, proszę, wygraj", żadnego konkretu od strony technicznej, może wystarczało na kelnerów ale TJ to coś więcej.

 31. Widzieliście jakie rady dawał trener Barao… "wygraj, proszę, wygraj", żadnego konkretu od strony technicznej, może wystarczało na kelnerów ale TJ to coś więcej.

 32. TJ swietna forma, duzo szybszy i celniejszy od Barao, wielkie graty! Jak ktos pisal wczesniej, patrzac na to co dzis pokazal Barao to jest zaskakujace jak dlugo byl niepokonany. A moze to Tj jest taki mozcny 🙂

 33. TJ swietna forma, duzo szybszy i celniejszy od Barao, wielkie graty! Jak ktos pisal wczesniej, patrzac na to co dzis pokazal Barao to jest zaskakujace jak dlugo byl niepokonany. A moze to Tj jest taki mozcny 🙂

 34. Ten koleś jest jak meteor w kredzie. Jeszcze niedawno można było wygrac siedmiokrotnośc za jego wygraną a teraz deklasuje takiego dominatora. 2 raz!

 35. Ten koleś jest jak meteor w kredzie. Jeszcze niedawno można było wygrac siedmiokrotnośc za jego wygraną a teraz deklasuje takiego dominatora. 2 raz!

 36. TJ niesamowity, walka z Cruzem byłaby niesamowita z ich praca na nogach i timingiem. Ogólnie całą gala na plus.

 37. TJ niesamowity, walka z Cruzem byłaby niesamowita z ich praca na nogach i timingiem. Ogólnie całą gala na plus.

 38. progosu

  Widzieliście jakie rady dawał trener Barao… "wygraj, proszę, wygraj", żadnego konkretu od strony technicznej, może wystarczało na kelnerów ale TJ to coś więcej.

  prawie jak narożnik Polaków…

 39. progosu

  Widzieliście jakie rady dawał trener Barao… "wygraj, proszę, wygraj", żadnego konkretu od strony technicznej, może wystarczało na kelnerów ale TJ to coś więcej.

  prawie jak narożnik Polaków…

 40. Ta kogucia kobieca jest bardzo przeciętna. Miszka demoluje swoją rywalkę a i tak Ronda pani Tate nie da za dużych szans i skończy ją w pierwszej rundzie.
  Swoją drogą Eye nie przypomina wam kogoś?

  Spoiler
 41. Ta kogucia kobieca jest bardzo przeciętna. Miszka demoluje swoją rywalkę a i tak Ronda pani Tate nie da za dużych szans i skończy ją w pierwszej rundzie.
  Swoją drogą Eye nie przypomina wam kogoś?

  Spoiler
 42. TJ to pieprzony kozak! Jak sobie pomyślę o walce z Cruzem to już mam ciary! Szkoda że wszystkie główne karty nie zaczynają się tak wcześnie jak wczorajsza:sad:idealna godzina. Gdyby nie Aldo w piórkowej to Barao już by dawno poszedł wagę wyżej bo to ścinanie go wykańcza…

 43. TJ to pieprzony kozak! Jak sobie pomyślę o walce z Cruzem to już mam ciary! Szkoda że wszystkie główne karty nie zaczynają się tak wcześnie jak wczorajsza:sad:idealna godzina. Gdyby nie Aldo w piórkowej to Barao już by dawno poszedł wagę wyżej bo to ścinanie go wykańcza…

 44. Faktycznie walka z Cruzem to będzie hit, 2 gości z taką pracą na nogach to będzie pokaz MMA w najwspanialszym wydaniu.

 45. Faktycznie walka z Cruzem to będzie hit, 2 gości z taką pracą na nogach to będzie pokaz MMA w najwspanialszym wydaniu.

 46. Orest

  Faktycznie walka z Cruzem to będzie hit, 2 gości z taką pracą na nogach to będzie pokaz MMA w najwspanialszym wydaniu.

  Takie szczurki??!

 47. Orest

  Faktycznie walka z Cruzem to będzie hit, 2 gości z taką pracą na nogach to będzie pokaz MMA w najwspanialszym wydaniu.

  Takie szczurki??!

 48. progosu

  Widzieliście jakie rady dawał trener Barao… "wygraj, proszę, wygraj", żadnego konkretu od strony technicznej, może wystarczało na kelnerów ale TJ to coś więcej.

  naprawdę??? ahahaha, nie spodziewałem się niczego innego.

 49. progosu

  Widzieliście jakie rady dawał trener Barao… "wygraj, proszę, wygraj", żadnego konkretu od strony technicznej, może wystarczało na kelnerów ale TJ to coś więcej.

  naprawdę??? ahahaha, nie spodziewałem się niczego innego.

 50. Czy tylko ja mam dziwne uczucie co do Mieshy jako pretendentki nr 1 zaraz po Bethe ? miała dwie szanse i obie zepsuła – trzecia walka z Rondą nie zakończy się inaczej.
  W dziwnym położeniu jest Tate.W TUFie niby była na zastępstwo ale skorzystała dostając drugą walke i jeszcze większe jej promo. UFC powinno tworzyć nowe kategorie wagowe dla kobiet.Pewnie jeszcze chwile im to zajmie.

 51. Czy tylko ja mam dziwne uczucie co do Mieshy jako pretendentki nr 1 zaraz po Bethe ? miała dwie szanse i obie zepsuła – trzecia walka z Rondą nie zakończy się inaczej.
  W dziwnym położeniu jest Tate.W TUFie niby była na zastępstwo ale skorzystała dostając drugą walke i jeszcze większe jej promo. UFC powinno tworzyć nowe kategorie wagowe dla kobiet.Pewnie jeszcze chwile im to zajmie.

 52. Znowu beka z tej damskiej dywizji. Miesha taki weteran, w zasadzie zawodniczka numer #1 w rankingu, a wygląda jak chodząca katastrofa. Wszystkie ciosy blokuje głową, zero movementu, stopy na płasko. Już faceci w ciężkiej mają ruchy zwiewniejsze i bardziej skoordynowane…

 53. Znowu beka z tej damskiej dywizji. Miesha taki weteran, w zasadzie zawodniczka numer #1 w rankingu, a wygląda jak chodząca katastrofa. Wszystkie ciosy blokuje głową, zero movementu, stopy na płasko. Już faceci w ciężkiej mają ruchy zwiewniejsze i bardziej skoordynowane…

 54. Zwiekszyli kontrole antydopingowe i "brazole" padaja jak muchy. Potem sie dziwic, czemu Aldo kontuzyje wymyslil. No wymyslil, bo by skonczyl jak Barao.

 55. Zwiekszyli kontrole antydopingowe i "brazole" padaja jak muchy. Potem sie dziwic, czemu Aldo kontuzyje wymyslil. No wymyslil, bo by skonczyl jak Barao.

 56. chaoz

  Dokładnie, do końca tego roku, nie będzie ani jednego brazylijskiego mistrza.

  Jakoś o Dos Anjosa jestem bardzo spokojny.

 57. chaoz

  Dokładnie, do końca tego roku, nie będzie ani jednego brazylijskiego mistrza.

  Jakoś o Dos Anjosa jestem bardzo spokojny.

 58. Ropniak77

  Jakoś o Dos Anjosa jestem bardzo spokojny.

  Khabib Nurmagomedov wraca i "brazola" nie ma!

 59. Ropniak77

  Jakoś o Dos Anjosa jestem bardzo spokojny.

  Khabib Nurmagomedov wraca i "brazola" nie ma!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.