Lorenzo Fertitta ogłosił w tym tygodniu, że UFC wspólnie z władzami miasta Manaus starają się w przyszłym roku zorganizować w stolicy Amazonii galę na 100-tysięcznym otwartym stadionie Convention Center popularnie zwanym Sambodromo. Jeśli gala dojdzie do skutku istnieje szansę, że UFC pobije nie tylko własny rekord widowni ustanowiony w tym roku w Toronto (55 tys. widzów), ale również absolutny rekord gali MMA ustanowiony podczas Pride Shockwave 2002 w Tokio (71 tys. widzów).

Manaus jest siódmym co do wielkości miastem w Brazylii z 1,8 mln mieszkańców, będąc jednocześnie centralnym miejscem bardzo prężnej północno-wschodniej sceny MMA w Kraju Kawy. Stąd pochodzą m.in. obecny mistrz UFC w wadze piórkowej Jose Aldo oraz mistrz Strikeforce w wadze średniej Ronaldo Souza.

Właściciele UFC w ostatnich tygodniach wielokrotnie powtarzali, że popełnili błąd organizując sobotnie UFC 134 w tylko 16-tysięcznej HSBC Arena. Zarówno Lorenzo, jak i Dana White są przekonani, że patrząc na zainteresowanie fanów, UFC w Rio spokojnie mogło się odbyć na dużym stadionie.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.