Łukasz Bosacki jest jednym z najbardziej doświadczonych sędziów MMA w Polsce. Ma okazję pracować nie tylko nad Wisłą, ale również na galach zagranicznych, w tym na galach UFC. Na jakie jednak zarobki może liczyć za swoją pracę sędzia MMA?

Łukasz Bosacki miał w tym roku okazję pracować podczas gal UFC na „Fight Island”. W rozmowie z Hubertem Maciejewskim dla serwisu Sportowe Gniezno Łukasz został zapytany o zarobki w UFC.

Otrzymujemy wynagrodzenie za całą gale. Są to różne kwoty, ale generalnie można liczyć na sumę przekraczającą 1000 USD za całą imprezę. Oczywiście jak wspomniałem trafiają się także bonusy, więc za dobrą galę można zgarnąć parę tysięcy złotych.

W Polsce natomiast zarobki sędziego zależą od doświadczenia i gali, przy której się pracuje.

Zależy to od wielu elementów, gdzie i co się sędziuje. Jeśli trafi się do najniższej ligi, to sukcesem jest zarobić 200-300 złotych. UFC jest oczywiście najlepszym płatnikiem, ale też nieźle da się zarobić w Bellatorze.

Łukasz Bosacki od września do października spędził 5 tygodni na „Fight Island”. Miał okazję pracować tam przy pięciu galach – cztery razy jako sędzia w klatce, a raz jako sędzia punktowy. Sędziował również w walce wieczoru jednego z wydarzeń.

32 KOMENTARZE

 1. No to kelnerowi upadł szampan na podłogę. Kolejny gagatek, który prostuje bzdury z wywiadu Pana Świątka.

 2. No to kelnerowi upadł szampan na podłogę. Kolejny gagatek, który prostuje bzdury z wywiadu Pana Świątka.

  Co gość tam napierdolił to masakra. Dziwią się potem że kibice mają ich :gdzie:

 3. To ciekawe, bo w sumie Kawulscy dobrze płacą wyłącznie Pudzianowi i Popkowi, pewnie nieźle Mamedowi. Sędziowie zapewne zarabiają bliżej tej najniższej ligi niż UFC czy Bellatora. Ile wobec tego musieli oferować np. Goddartowi?

 4. To ciekawe, bo w sumie Kawulscy dobrze płacą wyłącznie Pudzianowi i Popkowi, pewnie nieźle Mamedowi. Sędziowie zapewne zarabiają bliżej tej najniższej ligi niż UFC czy Bellatora. Ile wobec tego musieli oferować np. Goddartowi?

  Myślę, że p. Bronder może liczyć na dobry hajsik i bonusy za wypełnienie "questów dodatkowych", tak jak pozwalanie Pudzianowi na leżenie na przeciwniku, niepozwalanie przeciwnikowi na leżenie na Pudzianie, przerywanie po serii ciosów na gardę i takie tam. A jak ktoś wkurwi włodarzy, to zawsze można zlecić jakieś późne przerwanko na delikwencie 😀

 5. No to kelnerowi upadł szampan na podłogę. Kolejny gagatek, który prostuje bzdury z wywiadu Pana Świątka.

  tymek wywiady teraz robi?:eddieconspiracy:

 6. Kelner to chyba nie ma pojęcia o tym co się dzieje w MMA. Rozjebało mnie jak powiedział, że nie wie czy Fedor walczy i czy wróci jeszcze kiedyś z emerytury (ale wszystko jest możliwe!). W czasie gdy Karol Bedorf – król wagi ciężkiej 2 razy przepierdolił to Fedor zrobił 4 walki (3-1) w Bellatorze. A w 2021 będzie gala Fedora w Moskwie :D. I te teksty, że nikogo by Fjedja nie ściągnął na galę w Polsce. Typ, który praktycznie w każdym zestawieniu świata pojawia się jako GOAT.

  Ignorancja tego pawiana jest wręcz żałosna. Tak to prawda nie macie ani Fedora ani Andersona ani Romero – bo jak wiadomo by się nie kalkulowali. Macie za to Domingosa, Romanowskiego i Żaromskisa ściągających przed ekrany miliony:D

  Za 1000dol to nawet nie chciałoby mi się komputera odpalać. Biedne te stawki strasznie. Ale chłop robi to co kocha.

 7. Zgodzę się ze Bronder może być dobrze zadaniowany przez szefostwo i może liczyć na dodatkowe profity.

 8. No to kelnerowi upadł szampan na podłogę. Kolejny gagatek, który prostuje bzdury z wywiadu Pana Świątka.

  Ciekawe czemu nie ma wątku o tym, że Lewy nafarmazonił o stawce jaką zaproponowali Tyburze, która ponoć pobiła na łeb, na szyję, ofertę od UFC 😀 Marcin już zdążył zdementować 😀

 9. Bzdura. Herb Dean był bardzo zadowolony po wizycie na KSW, gdy dostał w ramach bonusu nieświeżego halibuta na promenadzie w Sopocie.

 10. Ciekawe czemu nie ma wątku o tym, że Lewy nafarmazonił o stawce jaką zaproponowali Tyburze, która ponoć pobiła na łeb, na szyję, ofertę od UFC 😀 Marcin już zdążył zdementować 😀

  No właśnie nie byłem pewien czy to mi umknęło, czy po prostu się tu nie pojawiło.

  Przecież wersja Lewandowskiego i Tybury różnią się wszystkim, od tego kto zaczął rozmowy po to jak to wyglądało finansowo. Ja wiem, że można pewnych rzeczy po paru latach nie pamiętać albo pamiętać trochę inaczej, no ale bez przesady.

  Albo ktoś ma poważne problemy z pamięcią i powinien pomyśleć jak to leczyć, albo próbuje naginać fakty żeby pasowały do jego wykreowanej rzeczywistości. I to drugie też w sumie powinno się leczyć.

 11. No właśnie nie byłem pewien czy to mi umknęło, czy po prostu się tu nie pojawiło.

  Przecież wersja Lewandowskiego i Tybury różnią się wszystkim, od tego kto zaczął rozmowy po to jak to wyglądało finansowo. Ja wiem, że można pewnych rzeczy po paru latach nie pamiętać albo pamiętać trochę inaczej, no ale bez przesady.

  Albo ktoś ma poważne problemy z pamięcią i powinien pomyśleć jak to leczyć, albo próbuje naginać fakty żeby pasowały do jego wykreowanej rzeczywistości. I to drugie też w sumie powinno się leczyć.

  A może to @Wojslaw nakłamał Lewemu jak te rozmowy wyglądały:beczka:

 12. Bzdura. Herb Dean był bardzo zadowolony po wizycie na KSW, gdy dostał w ramach bonusu nieświeżego halibuta na promenadzie w Sopocie.

  Ale, że tego @Halibuta?

 13. Bzdura. Herb Dean był bardzo zadowolony po wizycie na KSW, gdy dostał w ramach bonusu nieświeżego halibuta na promenadzie w Sopocie.

  Balanga z nieświeżym @halibut to nie w mąkę pierdnął. Każdy by był zadowolony.

 14. Zacząłem z wielką ciekawością. Poddałem się po kilku minutach.

  Daj spokój. Nikt zdrowy tego nie przyjmie w całości na raz. Rozłóż to sobie fragmentami na miesiąc czy dwa. :beczka:

 15. Daj spokój. Nikt zdrowy tego nie przyjmie w całości na raz. Rozłóż to sobie fragmentami na miesiąc czy dwa. :beczka:

  Kelner się do PiSu zapisał? Bo gada jak potłuczony: Tybura dostał złote góry, w KSW same rekordy, gala w Irlandii była full po brzegi, Gamera walki nie oglądał, nie wie co z Fedorem się dzieje, ElCucuj to dla niego nudziarz co nic nie zrobił, o FAME go znów dupa boli… ja jebiu, ten to odleciał gdzieś w kosmos.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.