Łukasz Bosacki jest jednym z najbardziej doświadczonych sędziów MMA w Polsce. Ma okazję pracować nie tylko nad Wisłą, ale również na galach zagranicznych, w tym na galach UFC. Na jakie jednak zarobki może liczyć za swoją pracę sędzia MMA?

Łukasz Bosacki miał w tym roku okazję pracować podczas gal UFC na „Fight Island”. W rozmowie z Hubertem Maciejewskim dla serwisu Łukasz został zapytany o zarobki w UFC.

Otrzymujemy wynagrodzenie za całą gale. Są to różne kwoty, ale generalnie można liczyć na sumę przekraczającą 1000 USD za całą imprezę. Oczywiście jak wspomniałem trafiają się także bonusy, więc za dobrą galę można zgarnąć parę tysięcy złotych.

W Polsce natomiast zarobki sędziego zależą od doświadczenia i gali, przy której się pracuje.

Zależy to od wielu elementów, gdzie i co się sędziuje. Jeśli trafi się do najniższej ligi, to sukcesem jest zarobić 200-300 złotych. UFC jest oczywiście najlepszym płatnikiem, ale też nieźle da się zarobić w Bellatorze.

Łukasz Bosacki od września do października spędził 5 tygodni na „Fight Island”. Miał okazję pracować tam przy pięciu galach – cztery razy jako sędzia w klatce, a raz jako sędzia punktowy. Sędziował również w walce wieczoru jednego z wydarzeń.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.