UFC i Aurora Cannabis rozpoczynają współpracę za grube pieniądze

Amerykański gigant związał się z firmą, która zajmuje się CBD. Czym jest ta substancja? Odpowiedź znajdziemy na portalu Testosterone.

CBD jest jednym z ponad 100 kanabinoidów, czyli naturalnych związków występujących w Cannabis sativa – roślinie marihuany. Obok THC, jest to główny czynny związek występujący w konopiach indyjskich. Oba z nich są najlepiej poznanymi i zbadanymi substancjami, jakie zawiera ta roślina. W przeciwieństwie do THC, CBD nie jest substancją psychoaktywną. Przynosi wiele korzyści w różnych schorzeniach, których nie można leczyć farmakologicznie.

Partnerstwo ma przynieść nie tylko wiele milionów dolarów, ale także pomóc w prowadzeniu dalszych badań nad korzyściami zdrowotnymi kannabidiolu. W tej kwestii najlepiej posłuchać prezesa Aurora Cannabis- Terry’ego Bootha.

To partnerstwo skupi się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu sportowców. Współpraca UFC i Aurora stworzy kampanie informacyjne oraz edukację o kannabidiolu.

Warto wspomnieć, że CBD zostało usunięte z listy zakazanych substancji WADA, w tamtym roku. Chyba każdy pamięta młodszego z braci Diaz palącego elektronicznego papierosa.

Jak poinformował portal MMAMania, badania będą prowadzone także w instytucie UFC w Las Vegas pod kątem leczenia bólu oraz regeneracji. Na uwadze jest także wpływ substancji na zdrowie psychiczne.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.