Informacja prasowa:

W najbliższy weekend w Denver w stanie Kolorado Valentina Shevchenko, wielokrotna mistrzyni świata w boksie tajskim, zmierzy się z Julianną Peñą, zwyciężczynią 18. edycji The Ultimate Fighter. Ponadto na karcie głównej przewidziano pojedynki: Cerrone vs. Masvidal, Arlovski vs. Ngannou, Caceres vs. Knight. Na transmisję zapraszamy w nocy
z 28 na 29 stycznia o godz. 2:00.

Walką wieczoru będzie starcie między dwiema niezwykle utalentowanymi zawodniczkami wagi koguciej – pochodzącą z Kirgistanu Valentiną Shevchenko i Amerykanką Julianną Peñą. Shevchenko zadebiutowała w UFC w grudniu 2015 r. pokonując Sarah Kaufman w trzeciej rundzie UFC on Fox. Kolejny pojedynek rozegrała w marcu 2016 r., kiedy to na UFC 196 została pokonana przez Amandę Nunes. Ostatnim starciem w oktagonie na UFC on Fox
w lipcu zeszłego roku Shevchenko udowodniła, że należy do absolutnej czołówki zawodniczek kategorii koguciej.

Ta 28-latka pokonała wówczas w piątej rundzie pojedynku Holly Holms, byłą mistrzynię tej dywizji UFC. Wśród najlepszych zawodniczek wagi koguciej znajduje się również Julianna Peña. Amerykanka do tej pory wyszła zwycięsko ze wszystkich starć w oktagonie UFC. Na swoim koncie ma spektakularne zwycięstwo z Jessicą Rakoczy podczas finału 18. edycji The Ultimate Fighter, a także wyróżnienie Performance of the Night uzyskane za starcie z Milaną Dudievą na UFC Fight Night w kwietniu 2015 r.

Na arenie w Denver zobaczymy również m.in. starcie dwóch Amerykanów wagi półśredniej – Donalda Cerrone i Jorge Masvidala. Cerrone swój pierwszy pojedynek w UFC stoczył w lutym 2011 r., pokonując na UFC 126 w drugiej rundzie Paula Kelly’ego. Od tamtego czasu walczył w federacji 22 razy, przegrywając jedynie cztery walki.

Jego ostatnim przeciwnikiem był Matt Brown, którego jednogłośnie pokonał w trzeciej rundzie podczas UFC 206 w grudniu zeszłego roku. Masvidal zadebiutował w UFC w kwietniu 2013 r. wygranym starciem z Timem Meansem. Od tamtego czasu stoczył 11 walk pokonując takich zawodników jak Jake Ellenberger, Ross Pearson czy Cezar Ferreira. Potencjalne zwycięstwo z Donaldem Cerrone będzie trzecią wygraną Masvidala z rzędu.

UFC FIGHT NIGHT: SHEVCHENKO vs. PEÑA w nocy z 28 na 29 stycznia o 2:00. Powtórki: 29 i 30 stycznia oraz 3 lutego o 21:00.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.