McGregor

Gala UFC Fight Night w Dublinie okazała się dla organizacji sporym sukcesem, zarówno pod względem oglądalności na Fight Pass, jak i widowni telewizyjnej. Garry Cook powiedział, że była to noc, która przejdzie do historii UFC z powodu rekordowej sprzedaży i oglądalności , a Dana White dodał, że organizacja osiągnęła najlepszy wynik, jeśli chodzi o liczbę użytkowników Fight Pass.

Gala była emitowana na kanale E3, który jest czwartą największą stacją telewizyjną w Irlandii i okazała się najchętniej oglądanym wydarzeniem sportowym w jej historii. Średnia oglądalność wyniosła 257,5 tysiąca odbiorców, co dało 21 procent udziału w całej widowni. W szczytowym momencie liczba oglądających wzrosła do ponad 340 tysięcy. UFC osiągnęło również najlepszy wynik wśród wszystkich stacji TV w Irlandii tego dnia, jeśli chodzi o dotarcie do kluczowych grup wiekowych: blisko 37 proc. wśród mężczyzn w wieku 15-34 i ponad 43 proc. wśród osób w wieku 15-24.

Jeff Ford z grupy TV3, do której należy E3 powiedział:

Sobotnie wyniki oglądalności UFC dowodzą, że Irlandia jest głodna MMA, a w szczególności swojej gwiazdy, Conora McGregora. E3 jest pierwszą stacją, która pokazała UFC na żywo i za darmo, a odzew widowni okazał się świetny. Chcielibyśmy podziękować naszym przyjaciołom z UFC za ich wsparcie i pomoc. Wyczekujemy dalszej współpracy w przyszłości.

12 KOMENTARZE

 1. To tylko potwierdza fenomen Conora i irlandzkiej publiki. Aż mi się przypomniało jak Kornik przed tym jak ubił Irokeza, zebrał wpierdziel od Irola.

 2. Jak my mieliśmy Małyszomanie, to rekordy były bite co konkurs skoków. Z zawodnikami MMA niestety to się póki co nie powtórzy, raz że nie wielu którzy mają jednocześnie charyzmę i umiejętności w naszym kraju, dwa że media są w znikomym stopniu zainteresowane promowaniem walk.

 3. @Nekator, w sumie to prawda, ale mi chodziło o coś innego 😉 Dla Irlandczyków taki Conor to "autorytet", ktoś kogo cenią i jako charyzmatycznego faceta, i sportowca, którego plakaty mają na ścianach, dla którego zarywają noce żeby oglądać jego walki, wspierają w sukcesach, przeżywają jego porażki (tak wiem, nie przegrał od dawna ale uogólniam). Taki facet sprzeda PPV w Irlandii nawet jakby walczył z cieniem, a ludzie wyłożą ostatnie grosze żeby zobaczyć jego walki. Freaki w Polsce też sprzedają gale, ale ludzie oglądają je z czystej ciekawości, a nie z zachwytu nad swoim ulubieńcem, plus freaki szybko się przejadają. Kto u nas takim autorytetem może być? Mamed bez ambicji? Drwal czy Grabowski którzy sami nie wiedzą czy chcą do tego UFC czy nie? Lubię ich, ale to nie ten typ człowieka. Teoretycznie może Cipek by się nadawał, bo serducho i ambicje do walki ma, ale chyba wszyscy mamy wątpliwości czy umiejętności wystarczyłyby na chociażby to pewne miejsce w UFC. Generalnie to uważam że w Polskim sporcie brakuje autorytetów którzy przyciągaliby widzów i którzy byliby wzorami "budując" Polski sport, ale nie będę zbytnio odbiegał od głównego tematu newsa 😉

 4. @Benoit

  Ten komentarz był pół żartem napisany:) A z resztą twojego postu jak najbardziej się zgadzam. Może stytację zmieni choć odrobinę Damian Janikowski, po jego sukcesie w Londynie trochę się w naszych zapasach ruszyło. Na semianarich i wspólnych treningach dał się poznać jako dosyć równy gość. Medialnie też jest wygadany.

 5. @Nekator, nie domyśliłbym się że żartujesz porównując Najmana do Conora Laughing Co do Damiana, to zgoda, aczkolwiek paradoksalnie, lepiej się sprzedaje w mediach taki "bad ass" jak Conor, Lesnar, Ronda, czy Diazy niż ktoś miły i bez grzeszków na sumieniu.

 6. @Benoit

  Oj tam oj tam, szum mediach wokół swojej osoby umieją wytworzyć porównywalnyLaughing. A Damian wcale takiej miłej przeszłości nie ma. Zresztą od czego są spece od promocji. Jak będzie trzeba to zrobią z Damiana polskiego Sonnena.

 7. W Polsce powinna być teraz Heldomania, a w przedszkolach powinni uczyć skrętówek. W Polsce liczą się pieniądze, a w MMA nie ma pieniędzy, więc jest kategorycznie olewane. Bo chyba nikt nie uważa, że nasi piłkarze pod względem sportowym przewyższają naszych zawodników MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.