Dricus Du Plessis (MMA 15-2-0) udanie zadebiutował w organizacji UFC nokautując Markusa Pereza (MMA 12-4-0) już w pierwszej rundzie.

Pojedynek rozpoczął się od chaotycznych wymian w stójce. Obaj zdecydowali się częściej wymieniać kopnięcia. Du Plessis starał się atakować seriami ciosów, jednak Perez ze spokojem trzymał dystans i od czasu do czasu kontrował rywala, a każdą z prób ofensywy przepuszczał. Pod koniec pierwszej odsłony Du Plessis trafił przeciwnika mocnym prostym, po którym Perez zaczął chwiać się na nogach. Chwilę później „Stillknocks” dokończył dzieło zasypując rywala uderzeniami, po których Brazylijczyk osunął się na matę. W parterze 26-latek zadał zaledwie kilka ciosów, po których sędzia przerwał starcie.

Dla Du Plessisa był to debiut w organizacji UFC. W poprzedniej walce w pierwszej rundzie poddał gilotyną Brendana Lesara. Wcześniej „Stillknocks” na galach KSW pokonał Roberto Soldica, z którym przegrał później w rewanżu, a także przed czasem odprawił Joiltona Santosa.

Perez poniósł drugą porażkę z rzędu. W listopadzie ubiegłego roku decyzją sędziów przegrał z Wellingtonem Turmanem. Wcześniej „Maluko” pokonywał między innymi Anthony’ego Hernandeza czy Jamesa Bochnovica, przegrywał natomiast z Erykiem Andersem i Andrew Sanchezem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.