Calvin Kattar (MMA 22-4) w walce wieczoru gali UFC Fight Night pokonał jednogłośną decyzją sędziów Dana Igego (MMA 14-3). „The Boston Finisher” odniósł tym samym drugie zwycięstwo z rzędu.

Ige rozpoczął pojedynek od utrzymywania dystansu, Kattar natomiast zajął środek klatki i czekał na akcję rywala. „Dynamite” starał się atakować ciosami prostymi, jednak nie robiło to żadnego wrażenia na przeciwniku. W połowie odsłony Ige spróbował zejść do parteru, „The Boston Finisher” odpowiedział udaną obroną i kilkoma uderzeniami z góry. Po powrocie do stójki Kattar ze spokojem kontrolował przebieg pojedynku. Pod sam koniec rundy zaatakował rywala serią uderzeń, podkreślając przewagę w pierwszych pięciu minutach.

Spokojnie rozpoczęła się druga runda. Coraz odważniej do przodu z kombinacjami ruszał Ige, na co nie odpowiadał kontrami Kattar. Dopiero pod koniec odsłony „The Boston Finisher” starał się atakować kombinacjami, jednak więcej czasu skupiał się na trzymaniu dystansu i unikaniu ofensywy Igego.

Podobnie układała się trzecia runda. Ige przez cały czas był zawodnikiem aktywniejszym w stójce. Starcie było wyrównane, jednak celniej punktował prawdopodobnie Kattar. W czwartej odsłonie szarżą na rywala ruszył „The Boston Finisher” i przez moment był nawet z góry w parterze. W tej płaszczyźnie zadał jednak kilka uderzeń i wrócił do stójki. Ige kilkukrotnie starał sięsprowadzić walkę do parteru, jednak Kattar świetnie bronił każdą z prób, pozostając w swojej ulubionej płaszczyźnie. Dokładnie tak samo wyglądała ostatnia odsłona, którą Kattar najwidoczniej chciał poprowadzić w bezpieczny dla siebie sposób, doprowadzając pojedynek do decyzji sędziów.

Po pięciu rundach sędziowie punktowali starcie 49-46, 49-46, 48-47.

W ostatnich pojedynkach Kattar pokonywał przed czasem Jeremy’ego Stephensa, Ricardo Lamasa i Chrisa Fishgolda. Jedyne przegrane pod szyldem UFC 32-latek poniósł w starciach z Renato Moicano i Zabitem Magomedsharipovem.

Dla Igego była to pierwsza przegrana od stycznia 2018 roku. Po przegranej z Julio Arce, „Dynamite” pokonywał kolejno Mike’a Santiago, Jordana Griffina, Danny’ego Henry’ego, Kevina Aguilara, Mirsada Bektica i Edsona Barbozę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.