Podczas telekonferencji dotyczącej UFC 76 oraz UFC Fight Night 11 obecni byli Chuck Liddell, Keith Jardine oraz Kenny Florian. Dana White mimo tego że zapowiedział swoją obecność nie podłączył się. Ponoć miał bardzo ważny telefon w tym samym momencie (Fedor na linii ?) Spis tego o czym nawijali uczestnicy :

1. Chuck powiedział że po porażce z Rampagem był gotowy do walki z każdym ale to UFC decyduje z kim ma walczyć. Powiedział że Rampage dał dobrą walkę tego wieczoru a on nie. Chuck był dobrze przygotowany do tej walki. Gdyby było inaczej nie walczyłby z QJ

2. Chuck powiedział, że mimo tego że jest teraz pretendentem to nic tak naprawdę się nie zmieniło. Zawsze stara się osiągać lepsze rzeczy. Jako pretendent ma więcej opcji jeśli chodzi o walki i może walczyć częściej.

Zapytany czy jego fryzura jest na stałe powiedział że ma ją od 1992 roku i nie ma zamiaru jej zmieniać.

3. Kenny Florian powiedział że zatrudnienie trenera od siły i kondycji bardzo mu pomogło. Teraz ma ustawiony całodniowy program na każdy dzień.

4. Jardine powiedział że po porażce z Houstonem Alexandrem nie miał wolnego. Wrócił do treningów 3 dni po walce i nie przestał trenować do dzisiaj. Powiedział że stracił koncentracje i został złapany. Sądzi że w 99 walkach na 100 wygrałby tą walkę.

5. Chuck zapytany z kim chce walczyć powiedział że nie myśli o tym dopóki nie skończy się walka z Keithem.

6. Jardine powiedział że podchodząc do walki z Alexanderem stracił element ekscytacji MMA. Powiedział również że widzi wiele dziur w grze Chucka ale jest różnica pomiędzy dostrzeżeniem ich a wykorzystaniem w czasie walki.

7. Kenny Florian powiedział że udało mu się zdobyć respekt ludzi. Chce dalej walczyć i zwyciężać. Powiedział że Din Thomas jest dobrze wyszkolony w parterze, trenuje z dobrym teamem i spodziewa się że Din będzie bardzo ciężkim przeciwnikiem jeśli walka zejdzie do parteru. Ma zamiar napierać na niego cały czas i liczyć na to że Din popełni jakiś błąd.

8. Chuck powiedział że kiedy tłumaczył dzieciom porażkę z Rampagem to one to rozumiały ale za bardzo ich to nie obchodzi ponieważ oglądają Liddella w walce od małego i dla nich jest on po prostu ojcem. Dodał że zatrudnienie Wanderleia Silvy przez UFC to świetny ruch, Silva jest dobrym zawodnikiem i cieszy się z tego że dołączył do UFC.

9. Chuck w odpowiedzi na zarzuty dotyczące tego że jego imprezowy styl życia wpłynął na formę podczas przegranej walki na UFC 71 powiedział że lubi chodzić do klubów ale pija tylko wodę, chodzi spać późno ale wstaje późno. Na miesiąc przed walką ogóle nie pija alkoholu a w ciągu 3 miesięcy przed walką z Rampagem wypił może 3 drinki. Mówił też że był w świetnej formie w walce z Quintonem. Powiedzial że jest pewien że wróci i ma zamiar odzyskać tytuł. Nie ma zamiaru rozpamiętywać tej porażki bo to nic mu nie da.

10. Keith Jardine powiedział że kiedy dostał telefon z ofertą walki z Chuckiem pomyślał że to żart ale jest gotowy zrobić wszystko co w jego mocy aby znowu zwyciężać w UFC. Dodał że Chuck Liddell jest jednym z najlepszych zawodników świata i że Chuck na pewno go nie zlekceważy i dobrze się przygotuje do walki.

Poproszony aby rozwinął wypowiedź o „brak elementu ekscytacji” powiedział że przed walką nigdy nie słyszał o Houstonie i nie brał go na poważnie. Powiedział że teraz wszystko się zmieniło i nie popełni tego błędu więcej.

11. Chuck powiedział że nie ma zamiaru nic udowadniać tą walką. Chce po prostu wygrać i dobrze wypaść i myśli że nie będzie miał z tym problemu..

12.Jardine powiedział że nie widział ostatniej walki Alexandra (z Sakarą) ponieważ był na meczu futbolowym

13.Kenny skomentował walkę Hamill vs. Bisping. Powiedział ze walką była wyrównana ale wg niego wygrał Hamill. Dodał że najlepiej nie pozostawiać wyniku w rękach sędziów.

14.Chuck powiedział że będzie walczył z każdym kogo UFC wystawi przeciw niemu. Jest zawiedziony tym że przegrał walkę i stracił pas mistrza ale ma zamiar pracować dopóki go nie odzyska.

15. Kenny powiedział że nie możliwe jest testować każdego zawodnika na obecność sterydów. Wierzy że losowe testy sprawdzają się i trzymają ludzi z dala od dopingu.

Jardine dodał że obecny system sprawdzania zawodników jest ok i nie widzi w nim żadnego problemu. Dodał że kara jest bardzo surowa ponieważ rok zawieszenia to rok bez środków do życia.

Chuck wierzy że roczne zawieszenie szybko nauczy ludzi co mają a czego nie mają robić.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.