Sobotnia transmisja UFC 75 z Londynu pobiła wszelkie rekordy oglądalności Spike TV. Rating tej gali to 3.1 co przełożyło się na 4,7 miliona oglądających. Mimo że daleko im jeszcze do polskiej edycji Tańca z gwiazdami czy M jak miłość to te liczby pokazują jak wielki potencjał drzemie w MMA i jak wielka kasa zmierza do tego sportu. Czy to dobrze czy nie to się okaże ale na pewno nic już nie powstrzyma napływu rekinów finansjery(Cuban, Fishman) do tego sportu.

Podczas transmisji Main Eventu czyli pierwszej walki o unifikację pasów w historii MMA pomiędzy mistrzem UFC w wadze do 205 funtów Quintonem „Rampagem” Jacksonem a mistrzem Pride Danem Hendersonem oglądalność skoczyła do 5.6 miliona widzów !!!

W kluczowym segmencie widzów dla UFC czyli męska cześć widzów w wieku od 18-49 lat oglądalność wyniosła 2.5 miliona i pobiła na głowę inne transmisje sportowe w tym czasie między innymi mecz futbollu amerykańskiego pomiędzy koledżami Oregon vs. Michigan (1.2 miliona widzów) czy wyścig Nascar(720 tyś widzów)

Do tego momentu najwyżej oglądalnym widowiskiem MMA na Spikte TV była październikowa gala z zeszłego roku „Ortiz vs. Shamrock 3: The Final Chapter” która osiągneła rating 3.0

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.