Oto najważniejsze tematy, newsy i ploty jakie ujrzały światło dzienne na dzisiejszej konferencji prasowej przed UFC 75

 1. Renato leci z UFC. Napisałem o tym posta niżej więc zainteresowani sprawdźcie tam.
 2. Dana White powiedział : „Każdy ma w dupie Josha Barnetta a w szczególności ja” To byłą odpowiedź Dany na zarzuty Josha że Randy jest papierowym mistrzem i że prawdziwy pas jest u Barnetta w domu. O całej akcji pisałem TUTAJ. Reakcja Barnetta na słowa Danego White niedługo w następnym poście.
 3. Dana powiedział że UFC nie może dojść do porozumienia w sprawie nowego kontraktu ze Spike TV. Znając życie to UFC chce za dużo kasy 🙂
 4. Dana powiedział że zaraz po wykupieniu PRIDE , UFC straciło kontrakt z TV w Japonii. Dał do zrozumienia że ktoś w Japonii ukarał ich za kupno PRIDE.
 5. Zapytany czy Ryo Chonan został zatrudniony przez UFC po konsultacji z jednym ze swoich ludzi odpowiedział „NIE” (w mordę szkoda)
 6. Potwierdził że spotyka się dzisiaj z Fedorem. Zapytany czy wyda dziś jakieś prasowe oświadczenie odpowiedział „ Rozmawiamy z tymi gośćmi od miesięcy, kto wie co się wydarzy.
 7. Po walce Rampage – Hendersonem pas mistrza PRIDE poleci na śmietnik. Pas UFC będzie odtąd zunifikowanym pasem LHW.
 8. Rampage powiedział że do walki z Hendersonem przygotowuje się w ten sam sposób w jaki trenował do walki z Lindlandem rok temu w WFA
 9. Dana White pogratulował Danowi Hendersonowi narodzin córki
 10. White powiedział że nie spodziewali się takich trudności na japońskim rynku. Powodem przenosin zawodników z PRIDE do UFC jest to że fighterzy nie mogą siedzieć na dupie i czekać aż PRIDE się odrodzi.
 11. Dana powiedział że PRIDE straciło kontrakt z TV z powodu pogłosek i że organizacja ta ma na dzień dzisiejszy bardzo zła prasę w Japonii. Mówi że cały czas jest mała nadzieja na uruchomienie PRIDE i że nigdy nie mieli zamiaru jej uśmiercać. Na dowód podał to jak zaopiekowali się po kupnie WEC. Dodał że nie wie czy UFC będzie organizować gale w Japonii ponieważ po zakupie PRIDE, UFC straciła kontrakt z TV
 12. Henderson zapytany czy ma zamiar walczyć w wadze do 185 lbs odpowiedział że nie widzi sensu w schodzeniu z wagi do 185 ponieważ jest w stanie pokonać każdego w wadze do 205lbs na świecie.
 13. Dana powiedział że jeśli uda się zatrudnić Fedora to będzie on walczył z Couturem o pas a jeśli nie to Randy zawalczy z Nogueira , jeśli ten wygra swoją następna walkę.
 14. Dana powiedział że Shogun jest w tym momencie pretendentem do walki o pas. (hmm wcześniej mówił że jest to Liddel a jeszcze wcześniej eee nie ważne w sumie)
 15. Rampage zapytany o to że Hendo nie walczył w klatce już 10 lat odpowiedział w swoim stylu : „z walką w klatce jest jak z jazdą na rowerze”
 16. Dana powiedział że Denis Kang jest utalentowany i że prowadzili z nim rozmowy ale nie jest to żadna gwiazda i nie ma wielkiego nazwiska (aaaaaa debil)
 17. White powiedział że UFC jest puszczana w TV ponieważ nie chce aby UFC stało się tym czym stał się boks gdzie dobre walki są tylko na PPV
 18. Henderson powiedział że spodziewa się 25 minutowej wojny. Przyznał również że Rampage jest od niego większy i przystojniejszy (hehe)
 19. White powiedział że nawet jeśli Henderson przegra to i tak będzie uznawany przez UFC jako kandydata do walki o pas MW z Andersonem Silva lub Richem Franklinem ale raczej dostanie jedną walkę wcześniej na rozgrzewkę.
 20. White powiedział że nie wie jeszcze co zrobi z wagą lekka jeśli apelacja Sherak zostanie odrzucona
 21. Jackson powiedział że traktuje tą walkę jak najważniejszą w jego życiu i że jest świetnie przygotowany.
 22. Rampage powiedział że był pewien że Henderson wygra z Silvą ponieważ Hendo ma bardzo mocne uderzenie (kiedyś trenowali razem) oraz że mózg Silvy nie pozbierał się jeszcze po KO od CroCopa. Dodał również że Silva nie mógł koksować tak jak zwykle (walka była w USA)

To tyle. Ufff 🙂

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.