ufc 292 bautista blackshear

Da’Mon Blackshear nie wykorzystał szansy na odniesienie dwóch zwycięstw w ciągu zaledwie tygodnia. Mario Bautista jednogłośnie wypunktował autora trzeciego twistera w historii organizacji. Pojedynek odbył się 19 sierpnia w Bostonie podczas gali UFC 292.

Zobacz więcej: Niezwykle rzadkie poddanie na gali UFC Vegas 78! Trzeci twister w historii organizacji (WIDEO)

Blackshear wywierał presję od pierwszych sekund starcia. Bautista aktywnie pracował na nogach dookoła oktagonu, aż w końcu został złapany przez rywala, który poszukał obalenia. Mario wybronił tę próbę, ale został dociśnięty do siatki. Blackshear ponowił atak i zanotował sprowadzenie z klinczu. Amerykanin wylądował w górnej pozycji, choć Bautista od razu zaczął skręcać się do ucieczki z parteru. W połowie rundy zawodnicy wrócili do stójki. Blackshear w końcu ponownie przeniósł akcję na matę, gdzie był blisko wpięcia za plecy. Mario uciekł na nogi, jednak dalej musiał bronić się przed atakami zapaśniczymi przeciwnika. Bautista podebrał głowę do gilotyny, ale Da’Mon z łatwością rozerwał uchwyt. W końcówce rundy panowie jeszcze raz wrócili do stójki.

W stójce Bautista starał się przejąć inicjatywę. Mario również spróbował obalić, jednak Da’Mon utrzymał się na nogach. Zawodnicy przenieśli się do klinczu, gdzie lepszą pozycję zajął Blackshear. Po rozerwaniu uchwytu Bautista wrócił do wywierania presji w stójce. Blackshear starał się dystansować przeciwnika za pomocą kopnięć. Mario ponownie ruszył po sprowadzenie, co zakończyło się jedynie krótkim klinczem. Na półtorej minuty przed końcem rundy Da’Mon zanotował obalenie, ale nie utrzymał rywala na plecach. Statystyka zadanych ciosów w tej walce była po stronie Blacksheara.

Da’Mon okazywał oznaki zmęczenia, natomiast Bautista cały czas walczył w wysokim tempie. Mario napierał do przodu, spychał rywala pod siatkę i zadawał coraz więcej ciosów. Akcja przeniosła się do klinczu, gdzie Blackshear trafił kilka razy łokciem. Bautista ruszył po sprowadzenie i tym razem przewrócił Da’Mona. Mario błyskawicznie wpiął się za plecy. Bautista kontrolował sytuację w parterze, będąc wyraźnie lepszym na przestrzeni ostatniej rundy. Tuż przed końcem walki zawodnicy wrócili do stójki. Blackshear trafił mocnym uderzeniem, na co Bautista odpowiedział obaleniem. Po piętnastu minutach starcia ze zwycięstwa mógł się cieszyć Mario Bautista, który triumfował przez jednogłośną decyzję.

61,2 kg: Mario Bautista pok. Da’Mona Blacksheara przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 30-27)