ufc 285 mateusz gamrot

Mateusz Gamrot odniósł zwycięstwo na gali UFC 285, która odbyła się 4 marca w Las Vegas. Polak stoczył wyrównany pojedynek z Jalinem Turnerem, który zakończył się niejednogłośną decyzją sędziów na korzyść Polaka. „Gamer” wszedł do walki z Turnerem w ramach zastępstwa za kontuzjowanego Dana Hookera.

Zawodnicy wymienili się kopnięciami w pierwszych sekundach walki. Po stronie Amerykanina była zdecydowana przewaga wzrostu oraz zasięgu. Turner napierał do przodu, spychając Mateusza w kierunku siatki. Gamrot aktywnie pracował na nogach, unikając większości akcji rywala. Po półtorej minuty Polak idealnie wyczuł tempo i zanotował udane obalenie. „Gamer” wcisnął leżącego Jalina w siatkę w celu ustabilizowania pozycji. Turner wrócił na nogi, ale cały czas był kontrolowany przez Mateusza w klinczu. Amerykanin w końcu zerwał uchwyt, trafiając przy tym kilkoma uderzeniami. Turner kontynuował ofensywę w stójce, ale po chwili zawodnicy wrócili do parteru. Gamrot zajął półgardę, jednak Turner ponownie zdołał wstać. Polak dociskał swojego przeciwnika do siatki, natomiast w końcówce rundy obaj panowie przenieśli się do pełnego dystansu.

Amerykanin zaatakował kilkoma kopnięciami po rozpoczęciu drugiej odsłony, Polak odpowiedział ciosem w tułów. Turner cały czas wywierał presję w stójce, a Gamrot krążył dookoła oktagonu. Jalin korzystał z przewagi zasięgu, natomiast Mateusz musiał ryzykować skracanie dystansu. Zawodnicy wymieniali się pojedynczymi ciosami i kopnięciami. Polak w końcu został zepchnięty do defensywy, Turner naruszył Mateusza mocnymi uderzeniami. Przy lewym oku „Gamera” pojawiło się pierwsze rozcięcie. Na półtorej minuty przed końcem rundy Gamrot obalił Turnera. Mateusz zadał kilka ciosów w krucyfiksie, lecz szybko stracił dominującą pozycję na rzecz półgardy. Gamrot atakował krótkimi ciosami z góry, akcentując końcówkę odsłony na swoją korzyść.

Jalin w swoim stylu napierał do przodu od pierwszych sekund ostatniej rundy. Gamrot skontrował świetną kombinacją, a następnie przeniósł akcję do parteru. Turner przedostał się w kierunku siatki, ale cały czas znajdował się pod kontrolą Polaka. Amerykanin wrócił na nogi, Gamrot spróbował rzucić swoim rywalem o matę, lecz zawodnicy ostatecznie kontynuowali potyczkę w klinczu pod siatką. Sędzia ringowy rozdzielił zawodników z powodu braku aktywności. Turner ruszył do ataku, a Mateusz nieskutecznie szukał sprowadzenia. Na minutę przed końcem pojedynku Gamrot ruszył po kolejne obalenie. Polak docisnął rywala do siatki, Jalin cały czas utrzymywał się na nogach. W ostatnich sekundach Gamrot przewrócił rywala i zdążył jeszcze zadać kilka uderzeń z dosiadu. Po trzech rundach walki sędziowie punktowi byli niejednogłośni w swojej ocenie. Ostatecznie dwóch z trzech sędziów wskazało na Mateusza Gamrota, który mógł świętować zwycięstwo z Jalinem Turnerem.

70,3 kg: Mateusz Gamrot pok. Jalina Turnera przez niejednogłośną decyzję (29-28, 28-29, 30-27)

Pełne wyniki gali UFC 285

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

91 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Słaby
Słaby

Maximum FC
Welterweight

1,599 komentarzy 4,740 polubień
Avatar of Dundy
Dundy

Legacy FC
Heavyweight

2,178 komentarzy 5,776 polubień

Przed walką prawie każdy pisał, że Gamer może tutaj ugrać dla siebie tylko pozytywną sytuację. Czy wygra czy przegra. Przez to zastępstwo walka wyglądała jak wyglądała, ale jest zwycięstwo i to się liczy. Kamień musi się gotować dalej i oby do walki o pas. Powodzenia Mateusz.

Odpowiedz 15 polubień

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

11,748 komentarzy 27,010 polubień

Nie kurwa świetne tylko wymęczone
Prawda 3 tyg tylko miał
Ale jednak myślałem ze się pokaże lepiej
TeamGamer

Odpowiedz 16 polubień

Avatar of Shajs
Shajs

UFC
Middleweight

12,595 komentarzy 19,152 polubień

Świetne? Macie godność i honor białego człowieka?
Kibicuje Mateuszowi, ale było co najwyżej wymęczone.

Edit: @jd0490 napisaliśmy to w tym samym czasie

Odpowiedz 22 polubień

Avatar of eltores
eltores

Jungle Fight
Featherweight

236 komentarzy 502 polubień

Miejmy na uwadze, że Gamer wziął to w zastępstwie a rywal ze swoim zasięgiem naprawdę do łatwych nie należał. Najważniejsze, że wygrał + napewno wiele zyskał w oczach UFC biorąc pojedynek na 3 tygodnie przed galą

Odpowiedz 3 polubień

G
Guest

Brawo Mati. Wziął walkę późno. Powodzenia dalej!

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of respect
respect

UFC
Light Heavyweight

15,566 komentarzy 72,990 polubień

Przede wszystko bardzo WAŻNE zwycięstwo. Rywal bardzo niewygody. Styl wygranej jaki był każdy widział, Gamer sam powiedział w wywiadzie, że nie jest zadowolony więc jest świadom, że trzeba cisnąć mocno dalej. Werdykt jak dla mnie sprawiedliwy, brakło wiele rzeczy, ale moim zdaniem trochę było widać w trzeciej rundzie, że Gamer zamiast przycisnąć jak to ma w zwyczaju, oszczędzał się.
Odpocząć chwilę i w następnym pojedynku liczę na Gamer vs Gejczi/Oliveira.

Odpowiedz 25 polubień

Avatar of Remzo
Remzo

Maximum FC
Lightweight

1,503 komentarzy 1,389 polubień

„Świetnie zwycięstwo " :waldeklaugh:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of VoRaNeK
VoRaNeK

Jakub Chrzciciel

21,371 komentarzy 47,589 polubień

Zapasy topka ale jeśli Gamer myśli poważnie o pasie i eliminowaniu lepszych rywali to raczej nie z tą stójką. Ciągle sporo do zrobienia w tej płaszczyźnie.
Brawo za zwycięstwo i wracamy do pracy by marzenia były bliższe realizacji

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Don Pedro Dela Vega
Don Pedro Dela Vega

Shark Fights
Middleweight

1,270 komentarzy 4,630 polubień

Ciężka walka ale ważne, że do przodu. Walka z 3 tygodniowym wyprzedzeniem, więc wybaczamy błędy :conorsalute:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Karas
Karas

Maximum FC
Heavyweight

1,703 komentarzy 3,133 polubień

Trudna walka do punktowania, w stójce ciosów przyjął nie wiele, ale te które weszły to swoje ważyły. Zapaśniczo super, choć z drugiej strony kontrola w parterze pod siatką mogła by być lepsza. Cieszymy się ze zwycięstwa ale ciągle pracy dużo.

Odpowiedz 10 polubień

Avatar of Zieja
Zieja

BAMMA
Welterweight

925 komentarzy 3,514 polubień

Brawo Gamer a hejterzy do piachu.

Styl taki sobie, ale liczy się zielony kwadracik, szczególnie po ostatniej porażce. Jest sporo braków, ale 70kg jest tak bliska że dyspozycja dnia może zaważyć na werdykcie. Mam nadzieję że czerwiec/lipiec wróci z Oliveria lub Gejczim

Odpowiedz 7 polubień

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

11,748 komentarzy 27,010 polubień

Brawo Gamer a hejterzy do piachu.

Styl taki sobie, ale liczy się zielony kwadracik, szczególnie po ostatniej porażce. Jest sporo braków, ale 70kg jest tak bliska że dyspozycja dnia może zaważyć na werdykcie. Mam nadzieję że czerwiec/lipiec wróci z Oliveria lub Gejczim

Lepsza opcja dla Genera
Gejczu
Oloviera niech z Matim nie walczy teraz

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Mmayhem
Mmayhem

UFC
Middleweight

10,914 komentarzy 43,639 polubień

Wygrana zasłużona i każdy kto mówi że Murzyn wygrał ten rura.

Styl mógłby być lepszy ale to była walka na zastępstwo.

Pełny obóz, taktyka pod konkretnego przeciwnika i inaczej by to wyglądało.

W każdym razie gratulacje Mati.

:applause:

Odpowiedz 4 polubień

F
Faryzejusz

ONE FC
Super Heavyweight

2,622 komentarzy 5,969 polubień

Panowie. Po takiej walce trzeba zejść na ziemię. Jeśli się ma mistrzowskie aspiracje to takich zawodników trzeba pokonywać pewnie a tutaj ? Miały być wyciągnięte wnioski po walce z Darkiem i ni chuja. Non stop to samo a więc udajemy stójkę i idziemy po nogę. No sorry ale nie. Ta stójka Matiego jest TRA GI CZNA a nawet na takich Turnerów zapasy nie wystarczają bo nawet nie ma tam kontroli o sile nie mówiąc bo Gamer totalnie siłowo nie domaga. I pomyśleć , że ludzie go chcieli widzieć z Gejczim czy Chandlerem... Panowie zejdźmy na ziemię. To nie Janek i półciężka gdzie co walkę mamy nowego mistrza. Lekka jest za mocna i zbyt wyrównana i niestety ale dla mnie Gamrot mistrzem na pewno w tej wadze nie będzie.

Odpowiedz 10 polubień

click to expand...
Avatar of VoRaNeK
VoRaNeK

Jakub Chrzciciel

21,371 komentarzy 47,589 polubień

Zaznaczyć trzeba, że walka wzięta w zastępstwie bez pełnych przygotowań z gościem, który miał serię pięciu zwycięstw przed czasem. Może za wiele oczekujemy licząc, że Mati wyjdzie i zmieli niewygodnego rywala większego o dwie głowy w jedną rundę? Łatwo nie było ale Mati nie odpuszczał i starał się robić swoje. Trudne ale cenne zwycięstwo z czołowych fighterem

Odpowiedz 19 polubień

Avatar of czekoladowy miś
czekoladowy miś

Oplot Challenge
Light Heavyweight

152 komentarzy 300 polubień

Panowie. Po takiej walce trzeba zejść na ziemię. Jeśli się ma mistrzowskie aspiracje to takich zawodników trzeba pokonywać pewnie a tutaj ? Miały być wyciągnięte wnioski po walce z Darkiem i ni chuja. Nom stop to samo a więc udajemy stójkę i idziemy po nogę. No sorry ale nie. Ta stójka Matiego jest TRA GI CZNA a nawet na takich Turnerów zapasy nie wystarczają bo nawet nie ma tam kontroli o sile nie mówiąc bo Gamer totalnie siłowo nie domaga. I pomyśleć , że ludzi go chcieli widzieć z Gejczim czy Chandlerem... Panowie zejdźmy na ziemię. To nie Janek i półciężka gdzie co walkę mamy nowego mistrza. Lekka jest za mocna i zbyt wyrównana i niestety ale dla mnie Gamrot mistrzem na pewno w tej wadze nie będzie.

Blachowicz też mistrzem miał nie być jak tutaj wszechwiedzący pisali. MMA to taki sport, że niewiesz co będzie jutro.

Odpowiedz 2 polubień

click to expand...
Avatar of Słaby
Słaby

Maximum FC
Welterweight

1,599 komentarzy 4,740 polubień

Nie kurwa świetne tylko wymęczone
Prawda 3 tyg tylko miał
Ale jednak myślałem ze się pokaże lepiej
TeamGamer

Jeśli ktoś marzy, że będzie wygrywał w cuglach, niech najpierw spojrzy na jego sylwetkę względem rywali z którymi walczył w UFC. Był od któregoś większy, zdominował któregoś fizycznie? Żadnego. W tej kategorii wagowej będzie się z prawie każdym szarpał do ostatniej minuty, mimio że niektórych znacznie przewyższa umiejętnościami.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of respect
respect

UFC
Light Heavyweight

15,566 komentarzy 72,990 polubień

Jak było każdy widział, nie ma się co czarować, ale Turner to czołowy uderzacz tej kategorii z kolosalnymi warunkami.
Oczekiwania, że Gamer będzie na jego tle wyglądał nie wiadomo jak dobrze stójkowo są dziwne.

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of UFC Polska
UFC Polska

BAMMA
Featherweight

814 komentarzy 1,475 polubień

Najważniejsze, że Gamer odbił się od tej porażki z Darkiem, dużo ryzykował tą walką i to do samego końca bo ten split mimo, że człowiek wiedział podświadomie, że było 29-28 dla Gamera, to jednak jakiś wałek mógł pójść. Teraz to znów można powoli iść w stronę pasa, z pełnym przygotowaniem, niech mu się wiedzie, jakby nie było 7 miejsce w najlepiej obsadzonej dywizji to jest coś. :penn:

Odpowiedz 8 polubień

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

17,101 komentarzy 45,455 polubień

Gratulacje tylko dołóż wreszcie Mateusz tych łokci jak jesteś z góry albo szukaj poddań by kończyć walki

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of MaloHombre
MaloHombre

PRIDE FC
Welterweight

6,544 komentarzy 23,445 polubień

Wygrana walka w zastępstwie zawsze na plus. Tym bardziej z takim gościem.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of spontan
spontan

ONE FC
Super Heavyweight

2,621 komentarzy 3,831 polubień

Podjął ryzyko, wziął zastępstwo, wygrał. Ja na miejscu Gamera bym się cieszył.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Diego
Diego

BAMMA
Welterweight

890 komentarzy 1,655 polubień

Świetne zwycięstwo? Komuś się chyba przysnęło jak oglądał walkę i obudził się na najlepsze momenty. Wymęczone zwycięstwo i to bardzo. Do czołówki zero podjazdu na ten moment

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of Mojso
Mojso

KSW
Lightweight

5,144 komentarzy 5,322 polubień

Zajebiście, że wygrał, ale trochę hamujmy się z tym świetnym zwycięstwem.

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of konto_zablokowane
konto_zablokowane

Maximum FC
Middleweight

1,614 komentarzy 4,398 polubień

2 sędziów którzy dali 29-28 Gamrot i 29-28 Turner, przyznali rundy w lustrzanym odbiciu.
Co to kurwa jest?! Rozumiem, wszystkie rundy bliskie, ale patrząc na to, broni się kazdy wynik, a raczej 27-30 Turner to byłby skandal.

P.s Mati chuja zmienił w swoim warsztacie. Był w ciągłym treningu, ale głównie robił parter i trochę stójki.
Top 5 ufc nie dla niego, chyba, że za rok amerykańce zakończą kariery.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Purpurion
Purpurion

Jungle Fight
Welterweight

310 komentarzy 690 polubień

Nie było najlepiej ale liczę że mati się poprawi bo z top 5 czarno to widzę w każdym razie gratki za odwagę i zwycięstwo :applause:

Odpowiedz polub

Avatar of blazini
blazini

UFC
Bantamweight

8,145 komentarzy 28,262 polubień

Jak to kogoś obchodzi, to jeszcze dodam, że Aniki się nieźle podniecały Gamrotem i podkreślały, że zawodnik z lajtłejt tak wysoko w rankingu wziął walkę na zastępstwo w 2 tygodnie, bo praktycznie żodyn inny by nie wziął. Żodyn.

Odpowiedz 11 polubień

Avatar of Draniu
Draniu

Shark Fights
Welterweight

1,226 komentarzy 1,448 polubień

Jak na walkę z kims niżej w rankingu to bieda fchuj. Gamer wygrał ale niejednogłośnie a to dobrze nie świadczy. Gejczi? Gejczi go zabije.

Odpowiedz 1 Like