ufc 285 mateusz gamrot

Mateusz Gamrot odniósł zwycięstwo na gali UFC 285, która odbyła się 4 marca w Las Vegas. Polak stoczył wyrównany pojedynek z Jalinem Turnerem, który zakończył się niejednogłośną decyzją sędziów na korzyść Polaka. „Gamer” wszedł do walki z Turnerem w ramach zastępstwa za kontuzjowanego Dana Hookera.

Zawodnicy wymienili się kopnięciami w pierwszych sekundach walki. Po stronie Amerykanina była zdecydowana przewaga wzrostu oraz zasięgu. Turner napierał do przodu, spychając Mateusza w kierunku siatki. Gamrot aktywnie pracował na nogach, unikając większości akcji rywala. Po półtorej minuty Polak idealnie wyczuł tempo i zanotował udane obalenie. „Gamer” wcisnął leżącego Jalina w siatkę w celu ustabilizowania pozycji. Turner wrócił na nogi, ale cały czas był kontrolowany przez Mateusza w klinczu. Amerykanin w końcu zerwał uchwyt, trafiając przy tym kilkoma uderzeniami. Turner kontynuował ofensywę w stójce, ale po chwili zawodnicy wrócili do parteru. Gamrot zajął półgardę, jednak Turner ponownie zdołał wstać. Polak dociskał swojego przeciwnika do siatki, natomiast w końcówce rundy obaj panowie przenieśli się do pełnego dystansu.

Amerykanin zaatakował kilkoma kopnięciami po rozpoczęciu drugiej odsłony, Polak odpowiedział ciosem w tułów. Turner cały czas wywierał presję w stójce, a Gamrot krążył dookoła oktagonu. Jalin korzystał z przewagi zasięgu, natomiast Mateusz musiał ryzykować skracanie dystansu. Zawodnicy wymieniali się pojedynczymi ciosami i kopnięciami. Polak w końcu został zepchnięty do defensywy, Turner naruszył Mateusza mocnymi uderzeniami. Przy lewym oku „Gamera” pojawiło się pierwsze rozcięcie. Na półtorej minuty przed końcem rundy Gamrot obalił Turnera. Mateusz zadał kilka ciosów w krucyfiksie, lecz szybko stracił dominującą pozycję na rzecz półgardy. Gamrot atakował krótkimi ciosami z góry, akcentując końcówkę odsłony na swoją korzyść.

Jalin w swoim stylu napierał do przodu od pierwszych sekund ostatniej rundy. Gamrot skontrował świetną kombinacją, a następnie przeniósł akcję do parteru. Turner przedostał się w kierunku siatki, ale cały czas znajdował się pod kontrolą Polaka. Amerykanin wrócił na nogi, Gamrot spróbował rzucić swoim rywalem o matę, lecz zawodnicy ostatecznie kontynuowali potyczkę w klinczu pod siatką. Sędzia ringowy rozdzielił zawodników z powodu braku aktywności. Turner ruszył do ataku, a Mateusz nieskutecznie szukał sprowadzenia. Na minutę przed końcem pojedynku Gamrot ruszył po kolejne obalenie. Polak docisnął rywala do siatki, Jalin cały czas utrzymywał się na nogach. W ostatnich sekundach Gamrot przewrócił rywala i zdążył jeszcze zadać kilka uderzeń z dosiadu. Po trzech rundach walki sędziowie punktowi byli niejednogłośni w swojej ocenie. Ostatecznie dwóch z trzech sędziów wskazało na Mateusza Gamrota, który mógł świętować zwycięstwo z Jalinem Turnerem.

70,3 kg: Mateusz Gamrot pok. Jalina Turnera przez niejednogłośną decyzję (29-28, 28-29, 30-27)

Pełne wyniki gali UFC 285

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

91 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Słaby

Shark Fights
Light Heavyweight

1,346 komentarzy 3,568 polubień
Dundy

Legacy FC
Light Heavyweight

2,110 komentarzy 5,386 polubień

Przed walką prawie każdy pisał, że Gamer może tutaj ugrać dla siebie tylko pozytywną sytuację. Czy wygra czy przegra. Przez to zastępstwo walka wyglądała jak wyglądała, ale jest zwycięstwo i to się liczy. Kamień musi się gotować dalej i oby do walki o pas. Powodzenia Mateusz.

Odpowiedz 15 polubień

jd0490

UFC
Featherweight

8,593 komentarzy 17,607 polubień

Nie kurwa świetne tylko wymęczone
Prawda 3 tyg tylko miał
Ale jednak myślałem ze się pokaże lepiej
TeamGamer

Odpowiedz 16 polubień

Shajs

UFC
Middleweight

12,169 komentarzy 17,398 polubień

Świetne? Macie godność i honor białego człowieka?
Kibicuje Mateuszowi, ale było co najwyżej wymęczone.

Edit: @jd0490 napisaliśmy to w tym samym czasie

Odpowiedz 22 polubień

eltores

Jungle Fight
Bantamweight

213 komentarzy 411 polubień

Miejmy na uwadze, że Gamer wziął to w zastępstwie a rywal ze swoim zasięgiem naprawdę do łatwych nie należał. Najważniejsze, że wygrał + napewno wiele zyskał w oczach UFC biorąc pojedynek na 3 tygodnie przed galą

Odpowiedz 3 polubień

Leto

Shark Fights
Heavyweight

1,369 komentarzy 3,349 polubień

Brawo Mati. Wziął walkę późno. Powodzenia dalej!

Odpowiedz 2 polubień

respect

UFC
Light Heavyweight

14,308 komentarzy 63,063 polubień

Przede wszystko bardzo WAŻNE zwycięstwo. Rywal bardzo niewygody. Styl wygranej jaki był każdy widział, Gamer sam powiedział w wywiadzie, że nie jest zadowolony więc jest świadom, że trzeba cisnąć mocno dalej. Werdykt jak dla mnie sprawiedliwy, brakło wiele rzeczy, ale moim zdaniem trochę było widać w trzeciej rundzie, że Gamer zamiast przycisnąć jak to ma w zwyczaju, oszczędzał się.
Odpocząć chwilę i w następnym pojedynku liczę na Gamer vs Gejczi/Oliveira.

Odpowiedz 25 polubień

Remzo

Shark Fights
Heavyweight

1,371 komentarzy 1,171 polubień

„Świetnie zwycięstwo " :waldeklaugh:

Odpowiedz 2 polubień

VoRaNeK

Jakub Chrzciciel

20,832 komentarzy 45,418 polubień

Zapasy topka ale jeśli Gamer myśli poważnie o pasie i eliminowaniu lepszych rywali to raczej nie z tą stójką. Ciągle sporo do zrobienia w tej płaszczyźnie.
Brawo za zwycięstwo i wracamy do pracy by marzenia były bliższe realizacji

Odpowiedz 2 polubień

Don Pedro Dela Vega

BAMMA
Middleweight

979 komentarzy 3,304 polubień

Ciężka walka ale ważne, że do przodu. Walka z 3 tygodniowym wyprzedzeniem, więc wybaczamy błędy :conorsalute:

Odpowiedz 2 polubień

Karas

BAMMA
Heavyweight

1,078 komentarzy 1,524 polubień

Trudna walka do punktowania, w stójce ciosów przyjął nie wiele, ale te które weszły to swoje ważyły. Zapaśniczo super, choć z drugiej strony kontrola w parterze pod siatką mogła by być lepsza. Cieszymy się ze zwycięstwa ale ciągle pracy dużo.

Odpowiedz 10 polubień

Zieja

Brutaal
Middleweight

564 komentarzy 1,988 polubień

Brawo Gamer a hejterzy do piachu.

Styl taki sobie, ale liczy się zielony kwadracik, szczególnie po ostatniej porażce. Jest sporo braków, ale 70kg jest tak bliska że dyspozycja dnia może zaważyć na werdykcie. Mam nadzieję że czerwiec/lipiec wróci z Oliveria lub Gejczim

Odpowiedz 7 polubień

jd0490

UFC
Featherweight

8,593 komentarzy 17,607 polubień

Brawo Gamer a hejterzy do piachu.

Styl taki sobie, ale liczy się zielony kwadracik, szczególnie po ostatniej porażce. Jest sporo braków, ale 70kg jest tak bliska że dyspozycja dnia może zaważyć na werdykcie. Mam nadzieję że czerwiec/lipiec wróci z Oliveria lub Gejczim

Lepsza opcja dla Genera
Gejczu
Oloviera niech z Matim nie walczy teraz

Odpowiedz 1 Like

Mmayhem

PRIDE FC
Welterweight

6,492 komentarzy 23,096 polubień

Wygrana zasłużona i każdy kto mówi że Murzyn wygrał ten rura.

Styl mógłby być lepszy ale to była walka na zastępstwo.

Pełny obóz, taktyka pod konkretnego przeciwnika i inaczej by to wyglądało.

W każdym razie gratulacje Mati.

:applause:

Odpowiedz 4 polubień

F
Faryzejusz

ONE FC
Bantamweight

2,291 komentarzy 4,475 polubień

Panowie. Po takiej walce trzeba zejść na ziemię. Jeśli się ma mistrzowskie aspiracje to takich zawodników trzeba pokonywać pewnie a tutaj ? Miały być wyciągnięte wnioski po walce z Darkiem i ni chuja. Non stop to samo a więc udajemy stójkę i idziemy po nogę. No sorry ale nie. Ta stójka Matiego jest TRA GI CZNA a nawet na takich Turnerów zapasy nie wystarczają bo nawet nie ma tam kontroli o sile nie mówiąc bo Gamer totalnie siłowo nie domaga. I pomyśleć , że ludzie go chcieli widzieć z Gejczim czy Chandlerem... Panowie zejdźmy na ziemię. To nie Janek i półciężka gdzie co walkę mamy nowego mistrza. Lekka jest za mocna i zbyt wyrównana i niestety ale dla mnie Gamrot mistrzem na pewno w tej wadze nie będzie.

Odpowiedz 10 polubień

click to expand...
VoRaNeK

Jakub Chrzciciel

20,832 komentarzy 45,418 polubień

Zaznaczyć trzeba, że walka wzięta w zastępstwie bez pełnych przygotowań z gościem, który miał serię pięciu zwycięstw przed czasem. Może za wiele oczekujemy licząc, że Mati wyjdzie i zmieli niewygodnego rywala większego o dwie głowy w jedną rundę? Łatwo nie było ale Mati nie odpuszczał i starał się robić swoje. Trudne ale cenne zwycięstwo z czołowych fighterem

Odpowiedz 19 polubień

czekoladowy miś

Oplot Challenge
Light Heavyweight

134 komentarzy 274 polubień

Panowie. Po takiej walce trzeba zejść na ziemię. Jeśli się ma mistrzowskie aspiracje to takich zawodników trzeba pokonywać pewnie a tutaj ? Miały być wyciągnięte wnioski po walce z Darkiem i ni chuja. Nom stop to samo a więc udajemy stójkę i idziemy po nogę. No sorry ale nie. Ta stójka Matiego jest TRA GI CZNA a nawet na takich Turnerów zapasy nie wystarczają bo nawet nie ma tam kontroli o sile nie mówiąc bo Gamer totalnie siłowo nie domaga. I pomyśleć , że ludzi go chcieli widzieć z Gejczim czy Chandlerem... Panowie zejdźmy na ziemię. To nie Janek i półciężka gdzie co walkę mamy nowego mistrza. Lekka jest za mocna i zbyt wyrównana i niestety ale dla mnie Gamrot mistrzem na pewno w tej wadze nie będzie.

Blachowicz też mistrzem miał nie być jak tutaj wszechwiedzący pisali. MMA to taki sport, że niewiesz co będzie jutro.

Odpowiedz 2 polubień

click to expand...
Słaby

Shark Fights
Light Heavyweight

1,346 komentarzy 3,568 polubień

Nie kurwa świetne tylko wymęczone
Prawda 3 tyg tylko miał
Ale jednak myślałem ze się pokaże lepiej
TeamGamer

Jeśli ktoś marzy, że będzie wygrywał w cuglach, niech najpierw spojrzy na jego sylwetkę względem rywali z którymi walczył w UFC. Był od któregoś większy, zdominował któregoś fizycznie? Żadnego. W tej kategorii wagowej będzie się z prawie każdym szarpał do ostatniej minuty, mimio że niektórych znacznie przewyższa umiejętnościami.

Odpowiedz 4 polubień

respect

UFC
Light Heavyweight

14,308 komentarzy 63,063 polubień

Jak było każdy widział, nie ma się co czarować, ale Turner to czołowy uderzacz tej kategorii z kolosalnymi warunkami.
Oczekiwania, że Gamer będzie na jego tle wyglądał nie wiadomo jak dobrze stójkowo są dziwne.

Odpowiedz 6 polubień

UFC Polska

BAMMA
Bantamweight

791 komentarzy 1,404 polubień

Najważniejsze, że Gamer odbił się od tej porażki z Darkiem, dużo ryzykował tą walką i to do samego końca bo ten split mimo, że człowiek wiedział podświadomie, że było 29-28 dla Gamera, to jednak jakiś wałek mógł pójść. Teraz to znów można powoli iść w stronę pasa, z pełnym przygotowaniem, niech mu się wiedzie, jakby nie było 7 miejsce w najlepiej obsadzonej dywizji to jest coś. :penn:

Odpowiedz 8 polubień

Siedem

UFC
Middleweight

11,155 komentarzy 24,542 polubień

Gratulacje tylko dołóż wreszcie Mateusz tych łokci jak jesteś z góry albo szukaj poddań by kończyć walki

Odpowiedz 5 polubień

MaloHombre

KSW
Heavyweight

6,193 komentarzy 21,838 polubień

Wygrana walka w zastępstwie zawsze na plus. Tym bardziej z takim gościem.

Odpowiedz 1 Like

spontan

ONE FC
Lightweight

2,369 komentarzy 2,681 polubień

Podjął ryzyko, wziął zastępstwo, wygrał. Ja na miejscu Gamera bym się cieszył.

Odpowiedz 2 polubień

Diego

Brutaal
Super Heavyweight

655 komentarzy 1,111 polubień

Świetne zwycięstwo? Komuś się chyba przysnęło jak oglądał walkę i obudził się na najlepsze momenty. Wymęczone zwycięstwo i to bardzo. Do czołówki zero podjazdu na ten moment

Odpowiedz 4 polubień

Mojso

KSW
Lightweight

5,108 komentarzy 5,205 polubień

Zajebiście, że wygrał, ale trochę hamujmy się z tym świetnym zwycięstwem.

Odpowiedz 5 polubień

konto_zablokowane

BAMMA
Lightweight

866 komentarzy 2,027 polubień

2 sędziów którzy dali 29-28 Gamrot i 29-28 Turner, przyznali rundy w lustrzanym odbiciu.
Co to kurwa jest?! Rozumiem, wszystkie rundy bliskie, ale patrząc na to, broni się kazdy wynik, a raczej 27-30 Turner to byłby skandal.

P.s Mati chuja zmienił w swoim warsztacie. Był w ciągłym treningu, ale głównie robił parter i trochę stójki.
Top 5 ufc nie dla niego, chyba, że za rok amerykańce zakończą kariery.

Odpowiedz 2 polubień

Purpurion

Jungle Fight
Lightweight

273 komentarzy 555 polubień

Nie było najlepiej ale liczę że mati się poprawi bo z top 5 czarno to widzę w każdym razie gratki za odwagę i zwycięstwo :applause:

Odpowiedz polub

blazini

PRIDE FC
Heavyweight

7,010 komentarzy 23,420 polubień

Jak to kogoś obchodzi, to jeszcze dodam, że Aniki się nieźle podniecały Gamrotem i podkreślały, że zawodnik z lajtłejt tak wysoko w rankingu wziął walkę na zastępstwo w 2 tygodnie, bo praktycznie żodyn inny by nie wziął. Żodyn.

Odpowiedz 11 polubień

Draniu

BAMMA
Light Heavyweight

1,002 komentarzy 1,097 polubień

Jak na walkę z kims niżej w rankingu to bieda fchuj. Gamer wygrał ale niejednogłośnie a to dobrze nie świadczy. Gejczi? Gejczi go zabije.

Odpowiedz 1 Like