Organizacja UFC oficjalnie zapowiedziała powrót na tzw. Fight Island do Abu Zabi podczas którego zorganizuje trzy sportowe wydarzenia w ciągu jednego tygodnia. Podczas jednej z gal zobaczymy powrót do oktagonu, byłego podwójnego mistrza UFC, Conora McGregora który zmierzy się w rewanżowym starciu z Dustinem Poirierem.

Prezydent UFC Dana White ogłosił we wtorek, że rewanżowa walka Conora McGregora z Dustinem Poirierem odbędzie się 23 stycznia na wyspie Yas w Abu Zabi. Gala UFC 257 która będzie transmitowana w systemie PPV, zakończy serię trzech sportowych wydarzeń w ciągu jednego tygodnia. Poprzedzą je 16 i 20 stycznia gale z cyklu UFC Fight Night.

Na pierwszej z nich, walką wieczoru będzie ogłoszone wcześniej starcie pomiędzy byłym mistrzem w wadze piórkowej, Maxem Hollowayem (MMA 21-6) i Calvinem Kattarem (MMA 22-4). Drugie wydarzenie firmowane będzie pojedynkiem w wadze półśredniej, pomiędzy Khamzatem Chimaevem (MMA 9-0) a czołowym zawodnikiem dywizji, Leonem Edwardsem (MMA 18-3).

Będzie to trzecia podróż UFC do Abu Zabi odkąd marcowa pandemia zmusiła największą organizację do zmiany sposobu działania podczas swoich wydarzeń. Od połowy maja UFC organizuje gale wyłącznie w Las Vegas lub właśnie na wyspie Yas w Abu Zabi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.