Walki weteranów MMA nie są nowym pomysłem.  Dan Hardy, były już zawodnik UFC, a dziś komentator i analityk, uważa jednak, że UFC powinno rozważyć stworzenie specjalnej kategorii dla doświadczonych zawodników będących przy końcu kariery.

Musimy się zastanowić, co robić z weteranami w mieszanych sztukach walki? Co zrobić z tymi bohaterami naszego sportu, takimi jak Diego Sanchez czy Donald Cerrone? Może trzymani ich w bieżącej rozgrywce nie jest dobrym rozwiązaniem? Może trzeba przygotować jakąś specjalną kategorię i tam robić super walki między takim zawodnikami właśnie?

Hardy podczas spotkania z mediami na „Fight Island” dodał też, że nie powinno zestawiać się starszych zawodników z młodymi rywalami.

Chodzi też o to, żeby nie stawiać ich w rywalizacji z młodymi, nowymi zawodnikami. Walka Diego Sanchez z Pereirą była zestawiona po to, aby wywindować Pereirę i dać mu szansę na fantastyczny nokaut. Dla mnie to właśnie tak wyglądało. Twardość Diego sprawiła, że ta walka potoczyła się inaczej. Dla Diego to starcie nie miało żadnego sensu. On przecież nie będzie już walczył o to, aby zmierzyć się w przyszłości o pas. Wydaje mi się, że trzeba zaprzestać takich zestawień i tu chodzi też o bezpieczeństwo tych sportowców. W końcu tacy ludzie jak Diego, „Kowboj”, czy BJ trafią na kogoś młodego, gniewnego, kto będzie chciał im urwać głowę. Wolałbym oglądać zestawienia tych doświadczonych zawodników z innymi weteranami i taka kategoria w UFC byłaby świetny rozwiązaniem.

W kontekście takich zawodników jak Diego Sanchez i Donald Cerrone już od jakiegoś czasu mówi się o ich emeryturze. Obaj jednak na razie nie chcą odchodzić ze świata MMA. Natomiast zgodnie z pomysłem Dana Hardy’ego, Chael Sonne zaapelował niedawno o walkę pomiędzy Cerrone i Sanchezem.

Zobacz również: Cerrone vs Sanchez. Sonnen proponuje pożegnalną walkę tych zawodników

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.