dan hardy

Walki weteranów MMA nie są nowym pomysłem.  Dan Hardy, były już zawodnik UFC, a dziś komentator i analityk, uważa jednak, że UFC powinno rozważyć stworzenie specjalnej kategorii dla doświadczonych zawodników będących przy końcu kariery.

Musimy się zastanowić, co robić z weteranami w mieszanych sztukach walki? Co zrobić z tymi bohaterami naszego sportu, takimi jak Diego Sanchez czy Donald Cerrone? Może trzymani ich w bieżącej rozgrywce nie jest dobrym rozwiązaniem? Może trzeba przygotować jakąś specjalną kategorię i tam robić super walki między takim zawodnikami właśnie?

Hardy podczas spotkania z mediami na „Fight Island” dodał też, że nie powinno zestawiać się starszych zawodników z młodymi rywalami.

Chodzi też o to, żeby nie stawiać ich w rywalizacji z młodymi, nowymi zawodnikami. Walka Diego Sanchez z Pereirą była zestawiona po to, aby wywindować Pereirę i dać mu szansę na fantastyczny nokaut. Dla mnie to właśnie tak wyglądało. Twardość Diego sprawiła, że ta walka potoczyła się inaczej. Dla Diego to starcie nie miało żadnego sensu. On przecież nie będzie już walczył o to, aby zmierzyć się w przyszłości o pas. Wydaje mi się, że trzeba zaprzestać takich zestawień i tu chodzi też o bezpieczeństwo tych sportowców. W końcu tacy ludzie jak Diego, „Kowboj”, czy BJ trafią na kogoś młodego, gniewnego, kto będzie chciał im urwać głowę. Wolałbym oglądać zestawienia tych doświadczonych zawodników z innymi weteranami i taka kategoria w UFC byłaby świetny rozwiązaniem.

W kontekście takich zawodników jak Diego Sanchez i Donald Cerrone już od jakiegoś czasu mówi się o ich emeryturze. Obaj jednak na razie nie chcą odchodzić ze świata MMA. Natomiast zgodnie z pomysłem Dana Hardy’ego, Chael Sonne zaapelował niedawno o walkę pomiędzy Cerrone i Sanchezem.

Zobacz również: Cerrone vs Sanchez. Sonnen proponuje pożegnalną walkę tych zawodników

17 KOMENTARZE

 1. :razz:ociesznymirek:

  Przegrywał z kretesem, ale z najlepszymi jak Ferguson, Gaethje, Conor. Z solidnymi zawodnikami jak Pettis i ostatnio Price dał wyrównane walki. Formę fizyczną trzyma. Jak chce dalej walczyć i głowa będzie na miejscu to kto wie? Może jeszcze da lekcję w oktagonie komuś mocnemu.

 2. Nikt jeszcze nie wrzucil zdjecia "mlodych wilkow" 😀

  To jest sport, kurwa liga najlepszych na swiecie, scisly top nie towarzystwo wzajemnej adoracji zeby komus kto wypadl z obiegu dawac slabszych rywali. Hardemu sie cos pojebalo widac a szanowalem goscia…

 3. Się uwzięli na tego Cerrone znowu, nie pierwszy raz go wysyłają na emeryturę. W ogóle stawianie go w jednym szeregu z Sanchezem i Pennem jest nie na miejscu.

 4. Żadnych nowych kategorii, to był by największy bezsens. Jeżeli dziadki nie chcą odpuścić to niech się biją z poza top 15 i wszystko będzie cacy

 5. Tak tak bardzo dobry pomysł. Później wyjdzie taki Nick Diaz z Silvą i zrobią sobie sparing za grube pieniądze . Jak starzy chcą wychodzić tylko po wypłatę a nie się bić to lepiej niech im ktoś urwie głowę i będzie jednego mniej. To MMA a nie dom spokojnej starości nie nadążasz za młodymi to kończ karierę i zajmij się wnukami.

 6. A co to są dzieci, że nie potrafią o sobie decydować i trzeba za nich myśleć?

  Ktoś stracił siłę, wytrzymałość, szybkość czy cokolwiek innego to dostaje bęcki i wypada z UFC. Dla słabych już jest kilkadziesiąt organizacji. Tam może Sanchez czy Kowboj obijać leszczy do 50tki. W lidze mistrzów są mistrzowie.

  Kasę się straciło, kiedyś się podpisało kontrakt z UFC na zasadzie ,,pieniądze nie są najważniejsze, chce się rozwijać", a później dostaje się manto od młodych wilków, bo jak się skończy ubezpieczenie zdrowotne od UFC to się zacznie rozrywka z płaceniem za koszty leczenia kontuzji :razz:ociesznymirek:

  Dana White ma tak dobrze z zawodnikami. Nie wiem w jakiej branży jakakolwiek firma ma tak fajnych, ustępliwych pracowników

 7. A co to są dzieci, że nie potrafią o sobie decydować i trzeba za nich myśleć?

  Ktoś stracił siłę, wytrzymałość, szybkość czy cokolwiek innego to dostaje bęcki i wypada z UFC. Dla słabych już jest kilkadziesiąt organizacji. Tam może Sanchez czy Kowboj obijać leszczy do 50tki. W lidze mistrzów są mistrzowie.

 8. Przemianować Bellator na Gerriator i załatwione. Powinni budować karty złożone wyłącznie z zawodników 40-50lat (tylko walki 3 rundowe, żadnych drabinek ani walk o pas) i mamy piękny dom starości, kibice chętnie to obejrzą a i emeryci dorobią.

 9. Sama kategoria nie miała by logicznego sensu, natomiast walki między weteranami mogły by być ciekawe. Jednak z biznesowego punktu widzenia łysy zawsze będzie rzucał obitego dziada na pożarcie młodemu, głodnemu wilczkowi. Taka prawda. Zawodnicy sami powinni wiedzieć kiedy traktuje się ich jako "mareriał do highligtów".

  A tak poza tym to istnieje taka organizacja gdzie są same ligi weteranów, nazywa sie Bellator.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.