jan błachowicz

Jan Błachowicz wraca do pełnej sprawności po operacji barków. Pod koniec roku chce stoczyć kolejną walkę w UFC. Zdaniem Arbiego Shamaeva, jednego z trenerów w klubie WCA, Jan może po powrocie dostać walkę z Jirim Prochazką lub Alexandarem Rakiciem.

Jan Błachowicz wraca do formy po operacjach barków i liczy na walkę pod koniec roku. Nie wiadomo jednak, kto mógłby być rywalem Polaka. W programie Oktagon Live Arbi Shamaev przedstawił swoje spojrzenie na tę sprawę.

Wydaje mi się, że oni wiedzę, iż człowiekowi, który po tylu zmianach i roszadach w wadze półciężkiej, cały czas jest na czwartym miejscu, trzeba będzie dać mocną walkę. Nie zdziwiłbym się, gdy gdzieś w Europie dostał walkę z Prochazką. (…) Mistrz chce walczyć w kategorii ciężkiej. Nie wiadomo, co będzie się działo w wadze półciężkiej. Wydaje mi się, że może być też druga walka z Rakiciem.

Shamaev odniósł się również do potencjalnego terminu powrotu do klatki Jana Błachowicza.

Teraz zaczął treningi, gdy poczuje, że jest gotowy, że może trenować na 100 procent, potrzebne będzie plus, minus cztery miesiące na pewno.

Błachowicz jest byłym mistrzem UFC wagi półciężkiej. Rywalizuje w najważniejszym oktagonie świata od roku 2014. Pas amerykańskiej organizacji zdobył w roku 2020 pokonując Dominicka Reyesa. W kolejnej walce obronił tytuł przeciwko Israelowi Adesanyi, a następnie utracił go w boju z Gloverem Teixeirą. Po tym starciu Polak pokonał Aleksandara Rakicia, a w grudniu roku 2022 walczył ponownie o pas, ale zremisował w pojedynku z Magomedem Ankalaevem. W roku 2023 Jan starł się z Alexem Pereirą, ale przegrał z nim na punkty.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of alww
alww

KSW
Heavyweight

6,019 komentarzy 32,142 polubień

Po chuj jak i tak nie pojedziesz jak bedzie się bic z bratem w wierze.

A jeżeli nie bedzie walczyc z brodaczem to nie pojedziesz bo nie dostaniesz wtedy akurat wizy z wiadomych powodów :korwinlaugh:

Odpowiedz 7 polubień

Avatar of vitas
vitas

Bellator
Bantamweight

3,971 komentarzy 20,495 polubień

Szkoda,że nie dacie mu mocnych przygotowań. :beczka:

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of Hellah
Hellah

KSW
Heavyweight

6,014 komentarzy 19,778 polubień

Dajcie mu tego placka Hilla :awesome:

Odpowiedz polub

H
Henryk

Oplot Challenge
Heavyweight

164 komentarzy 290 polubień

Często na Jana jest hejcik, ale gadajcie co chcecie ja tam będę kibicował jak tylko wróci - facet dostarczył tyle emocji, co kiedyś Gołota.

Odpowiedz 3 polubień