Gilbert Burns i Kamaru Usman mają zmierzyć się w boju mistrzowskim już w połowie lutego, podczas gali UFC 258. Obaj zawodnicy dobrze się znają, bo przez lata wspólnie sparowali, ale trener Usmana jest zdania, że nie będzie to miało wpływu na przebieg walki.

Trevor Wittman, główny trener Kamaru Usmana jest bardzo zadowolony ze współpracy z zawodnikiem i jest też pod dużym wrażeniem tego, jak kompletnym fighterem stał się Usmana – zarówno pod względem umiejętności, jak i pod względem mentalnym. W rozmowie dla UFC Wittman opisując swojego podopiecznego powiedział:

Kamaru ma wszystko zbalansowane. Jest okazem atletyzmu i ma wszystko świetnie poukładane w głowie.

Wittman odniósł się również do tego, że Burns i Usman znają się z maty.

Burns i Kamaru trenowali razem i znają się, ale Burns nie miał okazję sprawdzać się z Kamaru w ostatnich latach. Usman to dziś już zupełnie inny zawodnik.

Do pojedynku Gilberta Burnsa z Kamaru Usmanem miało dojść już w zeszłym roku, ale ostatecznie u Burnsa wykryto koronawirusa i starcie zostało przełożone, a Usman zmierzył się z Masvidalem.

Usman w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego pokonał Colby’ego Covingtona przez TKO w ostatniej rundzie pojedynku. Tytuł mistrza kategorii półśredniej zawodnik zdobył w walce z Tyronem Woodleyem. Na UFC 251 Kamaru kolejny raz bronił pasa mistrzowskiego – tym razem przeciwko Jorge Masvidalowi.

Burns jest niezwyciężony od czasu przejścia do kategorii półśredniej. Pokonał w tym czasie Alexeya Kunchenko, Gunnara Nelsona, Demiana Maię i Tyrona Woodleya.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.