Podczas gali UFC w Auckland Paul Felder (MMA 17-5) przegrał po wyrównanej walce z Danem Hookerem (MMA 20-8). Tuż po tym starciu Felder powiedział, że czuł, iż pojedynek jest bliski. Zasugerował też, że to może być dla niego koniec z MMA, dodał jednak, że jeszcze sam nie wiem co zrobi.

Zobacz również: Zdjęcie dnia: Dan Hooker i Paul Felder razem w szpitalu po walce wieczoru UFC on ESPN+ 26

Duke Roufus, trener Feldera, powiedział później, że jego podopieczny jednak nie planuje końca kariery. Nie krył natomiast rozgoryczenia wynikiem walki i jej sędziowaniem, o czym powiedział w programie The Luke Thomas Show. Nawiązał też do części wypłaty dla zawodnika, którą otrzymuje za zwycięską walkę.

Kiedy sędziowie popełnią błąd idą do domu z pełna wypłatą. Paul Felder stracił przez sędziów 82 tysiące dolarów. To ogromne pieniądze.

Rufus dodał też, że jego zdaniem powinno się wprowadzić rozwiązanie, w którym walkę punktuje pięciu sędziów. Dodatkowo sędziowie powinni być cały czas szkoleni.

Nie mam już zaufania do sędziów. Kiedy zawodnicy popełnią błąd, zawalczą niezbyt dobrze, wszyscy oczekują, że pójdą na konferencję prasową i będę odpowiadać na pytania. Gdzie w tym czasie są ci wszyscy sędziowie? Rozpływają się w powietrzu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.