Khabib Nurmagomedov cały czas oficjalnie pozostaje mistrzem wagi lekkiej organizacji UFC. Na razie nie wiadomo czy będzie dalej walczył, ale Javier Mendez, główny trener Khabiba, uważa że przed zawodnikiem są jeszcze ogromne możliwości rozwoju.

Khabib słynie ze swoich niesamowitych umiejętności zapaśniczych i tego jak potrafi zdominować rywali w parterze. Jego trener uważa, że Nurmagomedov w tym zakresie jest na samym sportowym szczycie. W rozmowie dla serwisu MMA Junki powiedział jednak, co nadal Khabib może rozwijać.

On dopiero się rozkręcał choćby w zakresie używania kopnięć w walkach. Nadal do końca tego nie czuje. Więc przed nim jeszcze ogromne możliwości rozwoju. Patrząc całościowo, cały czas ma możliwość rozwijania się i nadal jest młody, ma dopiero 32 lata i pozostało mu wiele czasu w tym sporcie.

Niestety dużo wskazuje na to, że Khabib nie ma zamiaru wracać do sportowej rywalizacji, ale UFC nadal oficjalnie nie potwierdziło jak ostatecznie sytuacja wygląda.

Aktualnie Khabib ma na swoim 29 wygranych walk w MMA. Jeszcze przed ostatnią walką mówiło się o tym, że mistrz chce bić się do chwili, aż jego rekord osiągnie wynik 30.

Jakiś czas temu Khabib Nurmagomedov kupił organizację Gorilla Fighting Championship i planuje skupić się na jej rozwijaniu. Chce również zająć się lobbowaniem na rzecz wejścia MMA na igrzyska olimpijskie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.