Khabib Nurmagomedov cały czas oficjalnie pozostaje mistrzem wagi lekkiej organizacji UFC. Javier Mendez, główny trener Khabiba, uważa jednak, że jeśli mistrz nie wróci do walczenia, to Dustin Poirier powinien bić się o pas.

Dagestańczyk po ostatniej walce ogłosił zakończenie kariery, ale szef UFC cały czas liczy na to, że namówi Khabiba do powrotu. Na razie nic oficjalnie nie zostało potwierdzone, a do spotkania szefa UFC z Khabibem ma dojść pod koniec stycznia.

23 stycznia 2021 roku podczas gali UFC 257 dojdzie natomiast do walki Dustina Poiriera z Conorem McGgregorem, ale walka ta nie będzie toczona o mistrzowski pas. Javier Mendez, główny trener Khabiba, w audycji „The Schmozone” powiedział, że Dustin Poirier zapracował na to, aby bić się o tytuł.

Spójrzmy prawdzie w oczy, jeśli rzeczywiście Khabib nie wróci, to o tytuł powinien walczyć Dustin. Drugim pretendentem mógłby być Conor, Justin Gaethje lub Michael Chandler. To nie ma znaczenia. Mógłby być też Oliveira. To co się jednak liczy, to że Dustin powinien walczyć o pas.

Mendez dodał też, że nie wiem czy Khabib ostatecznie wróci do walczenia.

Nie ważne co zrobi, ja będę go wspierał.

Aktualnie Khabib ma na swoim 29 wygranych walk w MMA. Jeszcze przed ostatnią walką mówiło się o tym, że mistrz chce bić się do chwili, aż jego rekord osiągnie wynik 30. Być może więc ostatecznie powróci jednak do oktagonu UFC.

Niedawno pojawiły się też informacje mówiące o tym, że Khabib Nurmagomedov, kupił organizację Gorilla Fighting Championship i chce zmienić jej nazwę na Eagle Fighting Championship (EFC). Wygląda więc na to, że Dagestańczyk ma już w głowie inne plany związane z dalszym życiem poza sportową rywalizacją.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.