Javier Mendez i Khabib Nurmagomedov

Były trener Khabiba Nurmagomedova nie wierzy w powrót do klatki swojego podopiecznego i jest przekonany, że po dwóch latach przerwy od startów, Khabib nie wróci już do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Po swojej ostatniej walce w oktagonie UFC Khabib Nurmagomedov zapowiedział przejście na sportową emeryturę i pomimo prób przekonania go do powrotu, decyzja okazała się ostateczna. Chociaż szef UFC, Dana White, cały czas próbował namówić Khabiba do powrotu do klatki, a organizacja cały czas utrzymywała go oficjalnie na miejscu mistrza wagi lekkiej, Nurmagomedov ostatecznie zakończył karierę i zwakował pas mistrzowski wagi lekkiej.

Javier Mendez, były trener Khabiba, w rozmowie dla Betway Insider powiedział jak zapatruje się na ewentualny powrót Nurmagomedova do klatki.

Mogę spokojnie powiedzieć, że po dwóch latach poza oktagonem zdecydowanie nie będzie już drogi powrotnej. Zanim do tego dojdzie, dopóki on jest młody i jest w swoim szczycie formy, powiem, że nie wiem co będzie. Może oczywiście on kiedyś dostanie błogosławieństwo od swojej matki, aby ponownie zawalczyć, ale nie stawiałbym na to. Aktualnie on na pewno nie złamie danego słowa, bo taki jest.

Khabib po raz ostatni walczył w październiku 2020 roku. Nurmagomedov zakończył karierę w MMA będąc niepokonanym w tym sporcie. W ostatnim pojedynku pokonał przed czasem Justina Gaethje.

W swojej karierze „The Eagle” wygrywał z m.in. Edsonem Barbozą, Dustinem Poirierem czy Conorem McGregorem. Przed oficjalnym usunięciem go z rankingów, Rosjanin był na szczycie oficjalnego zestawienia zawodników UFC bez podziału na kategorie wagowe.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

klossowski

Legacy FC
Lightweight

1,972 komentarzy 3,266 polubień

Może oczywiście on kiedyś dostanie błogosławieństwo od swojej matki, aby ponownie zawalczyć,

Najpierw to musiałby dostać błogosławieństwo od swojego organizmu, żeby wagę zrobić, bo ostatnie ważenie, to była jakaś parodia.....

Odpowiedz polub

purecode1

Oplot Challenge
Middleweight

98 komentarzy 87 polubień

Czyli Matka się wyprztyka z kasy niebawem i wtedy wielki powrót.

Swoją drogą piekielnie rozrzutna baba musi być.

Odpowiedz polub

łajcior

BAMMA
Flyweight

722 komentarzy 882 polubień

Khabib wróci za pare lat, ale jak GSP, do wagi wyżej, róbcie skriny

Odpowiedz polub