Javier Mendez i Khabib Nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov cały czas oficjalnie pozostaje mistrzem wagi lekkiej organizacji UFC, ale wiele wskazuje na to, że nie powróci już do klatki. Jego trener, Javier Mendez, nie zamierza go przekonywać do kolejnych walk.

Chociaż Javier Mendez, główny trener Khabiba, uważa że przed zawodnikiem są jeszcze ogromne możliwości rozwoju, nie zamierza go nakłaniać do powrotu do klatki, o czym powiedział w rozmowie dla serwisu MMA Junkie.

Nie wiem czy to, że zakończył karierę jest dobrym posunięciem. Nie rozmawiałem z nim o tym i nie zamierzam. To jego decyzja i niezależnie od tego co zrobi, będę go wspierał.

Mendez dodał też, że Khabib ma dziś co robić i jest bardzo zajętym człowiekiem.

Nigdy nie dyskutowałem z nim na temat tego, czemu zakończył karierę. Nie wiem więc czy czuje się z tym dobrze, ale wiem, że jest dziś niezwykle zajętym człowiekiem. On robi tak dużo wspaniałych rzeczy. Tworzy swoją organizację Eagle Fighting Championship i zajmuje się wieloma innymi projektami, w tym również dobroczynnymi.

Aktualnie Khabib ma na swoim 29 wygranych walk w MMA. Jeszcze przed ostatnią walką mówiło się o tym, że mistrz chce bić się do chwili, aż jego rekord osiągnie wynik 30.

Khabib Nurmagomedov poza rozwijaniem własnej organizacji MMA chce również zająć się lobbowaniem na rzecz wejścia mieszanych sztuk walki na igrzyska olimpijskie.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.