Już dziś w nocy Krzysztof Jotko (21-4), podczas gali UFC Fight Night: Overeem vs Harris, zmierzy się z  Erykiem Andersem (13-4). Trenujący w American Top Team Polak przygotowuje się do swoich starć między innymi pod okiem Thiago Alvesa, byłego zawodnika UFC i trenera stójki.

Zobacz również: Krzysztof Jotko zapowiada znokautowanie Eryka Andersa w drugiej rundzie

W rozmowie z Dominikiem Durniatem dla serwisu PolsatSport.pl, Alves powiedział, że Polak jest niezwykle pracowitym zawodnikiem.

Prawda jest taka, że praca z Jotką jest bardzo prosta, ponieważ to pracuś. Chce się uczyć i być lepszy. Kiedy masz do czynienia z takim podopiecznym, bardzo łatwo jest zobaczyć postępy. Jotko będzie znakomitym zawodnikiem niezależnie od tego, z kim trenuje, ponieważ cały czas jest żądny wiedzy i się nie zatrzymuje. Ma wszystko, żeby być w topie i zresztą tam się teraz znajduje.

Alves powiedział również, co będzie kluczem do sukcesu Jotki w walce z Andersem i jaki jest najlepszy sposób prowadzenia walki przez Polaka.

Moim zdaniem szybkość i precyzja. Jotko będzie dla niego zbyt szybki. (…) Jotko ma sporo mocy zarówno w rękach, jak i w nogach. W każdej chwili pojedynku może wyłączyć światło każdemu przeciwnikowi. Natomiast jestem zdania, że przełamywanie oponentów krok po kroku jest dla niego najlepszym sposobem na prowadzenie walki. Ma niesamowitą kondycję, po prostu się nie męczy, i mało kto za nim nadąża, dlatego to dobry styl dla niego.

Pełna rozmowa z Thiago Alvesem do przeczytania .

Zobacz również: UFC on ESPN 8: Overeem vs Harris – wyniki gali z udziałem Krzysztofa Jotki na żywo od 00:00

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.