Jon Jones, były mistrz wagi półciężkiej organizacji UFC, szykuje się do swojego debiutu w królewskiej kategorii wagowej. Na razie nie wiadomo kiedy nastąpi pierwsza walka Jona w wadze ciężkiej, ale jego trener jest przekonany, że Jones sobie poradzi w nowej kategorii.

W rozmowie dla serwisu MMA Fighting Brandon Gibson, trener Jona Jonesa, powiedział, że dla Jona walka z zawodnikami wagi ciężkiej nie jest niczym nowym, miał bowiem już wiele razy okazję do tego, aby się z nimi mierzyć na sparingach.

Zawodnicy wagi ciężkiej to inny rodzaj fighterów, ale Jon spędził wiele czasu trenując z najlepszymi ciężkimi na świecie. Widziałem go jak toczył boje z Alistairem Overeemem, Andreiem Arlovskim czy Travisem Brownem. Mamy wielu dobrych ciężkich u siebie w klubie, a Jon trenował z nimi wszystkimi.

Trener Jonesa uważa również, że poziom wytrenowania byłego mistrza jest tak wysoki, że to na pewno pomoże mu w wadze ciężkiej.

Umiejętności Jona i jego fighterskie IQ są na tak wysokim poziomie, że nawet jak ktoś ma nad nim przewagę kilogramów, to nie robi wielkiej różnicy.

Jon Jones (26-1, 1 NC MMA) przegrał w karierze tylko raz przez dyskwalifikację. W przeszłości wygrywał z takimi rywalami jak Alexander Gustafsson, Dominick Reyes, Daniel Cormier, Ryan Bader, Thiago Santos, Rashad Evans czy Vitor Belfort. Po zwakowaniu pasa mistrzowskiego w kategorii półciężkiej UFC, zawodnik ogłosił przejście do królewskiej kategorii wagowej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.