Podczas gali UFC Fight Island 6 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich popularny „Korean Zombie” (Chan-sung Jung) zmierzy się z Brianem Ortegą. Stawką starcia dwóch czołowych zawodników kategorii piórkowej ma być szansa na walkę o pas mistrzowski UFC.

Eddie Cha, trener Junga, w rozmowie dla serwisu BJPenn.com powiedział, że nastawia się na to, żeby pokonać Ortegę w stójce.

Jestem bardzo podekscytowany tą walką. Oglądaliśmy wiele starć Ortegi i wiem, że to będzie dobry bój. Skupiamy się w treningach na zasięgu i pracy nóg.

Cha dodał też, że widzi dużą szansę, aby Jung znokautował Ortegę.

Moim zdaniem „Zombie” uderza znacznie mocniej niż Max Holloway i świetnie walczy z kontry. Trafia ciosami, których przeciwnik nie widzi. Max walcząc z Ortegą zadał mu ogromną liczbę ciosów. Jeśli „Zombie” trafi chociaż jedną trzecią z tego, co trafił Max, to go znokautuje. Musimy jednak pamiętać, że Ortega ma twardą szczękę. Zobaczymy też jak wykorzystał czas przerwy od startów.

Brian Ortega nie walczył w klatce od czasu przegranej w walce mistrzowskiej na UFC 231 z Maxem Hollowayem. 29-latek w swojej karierze mierzył się z m.in. Frankie Edgarem, Renato Moicano oraz Cubem Swansonem.

Jung wygrał dwie ostatnie walki w klatce UFC, kolejno z Renato Moicano i Frankie Edgarem. „Korean Zombie” 14 z 16 wygranych w karierze zdobywał kończąc rywali przed czasem. W UFC występuje od 2011 roku, a w tym czasie stoczył jedynie 8 walk – dłuższa przerwa od startów po walce z Jose Aldo spowodowana była obowiązkową służbą wojskową.

Zobacz również: Darmowe walki przed UFC Fight Island 6: „Korean Zombie” nokautuje Edgara, Ortega poddaje Swansona

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.