Daniel Cormier, były mistrz wagi ciężkiej UFC, od dawna zapowiada, że jego najbliższa walka o pas ze Stipe Miocicem, będzie ostatnim starciem w karierze. Trener Cormiera, Javier Mendez, jest zdania, że Daniel mógłby spokojnie walczyć jeszcze dłużej, o czym powiedział w rozmowie dla serwisu MMA Fighting.

On nie walczy jakby miał 41 lat. Jest w formie. Jego umysł i refleks pracują na najwyższych obrotach. On walczy jak najlepszy zawodnik wagi ciężkiej. Jeśli zaś walczysz na takim poziomie, kto powie, że masz iść na emeryturę? Tylko on może podjąć taką decyzję. Jego umiejętności pokazują, że może walczyć jeszcze dłużej. Nie wiem ile walk mógłby jeszcze stoczyć, ale na pewno mógłby to zrobić.

Mendez dodał też jednak, że jego zdaniem Cormier powinien zakończyć karierę.

Jeśli pytacie mnie o jego emeryturę, to odpowiadam: tak, on powinien zakończyć karierę. Chciałem, że zrobił to już wcześniej. Nie wiem jednak co on postanowi. Jeśli odejdzie, będę bardzo szczęśliwy.

Niedawno Mendez powiedział również, że jedną z walk, która może nakłonić Cormiera do ponownego wejścia dla klatki jest starcie z Jonem Jonesem.

Czy UFC będzie chciało, żeby odszedł? Może gdyby rzucili mu torbę pieniędzy i zaproponowali walkę z Jonem Jonesem w wadze ciężkiej? Myślę, że to jedyna walka, która może go zmotywować do powrotu. On przegrał z Jonesem dwa razy i myślę, że nie ma tego jeszcze za sobą.

Już w najbliższy weekend Daniel Cormier stanie do trzeciej walki ze Stipe Miocicem. Rywalizacja o tron wagi ciężkiej pomiędzy tymi zawodnikami rozpoczęła się w lipcu roku 2018. Dziś panowie są po dwóch walkach i każdy z nich ma na swoim koncie jedno zwycięstwo.

Zobacz również: Cormier: „Przed walką byliśmy ze Stipe dla siebie serdeczni, może nawet przyjacielscy”

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.