Ili Topuria został nowym mistrzem wagi piórkowej UFC. Dzięki tej wygranej zadebiutował w rankingu najlepszych zawodników organizacji bez podziału na kategorie wagowe.

Podczas gali UFC 298, która odbyła się 17 lutego w USA, Alexander Volkanovski, mistrz wagi piórkowej, przegrał pas w starciu z Ilią Topurią. Dzięki zwycięstwu Hiszpan zasiadł na tronie wagi piórkowej i zadebiutował w rankingu najlepszych zawodników UFC bez podziału na kategorie wagowe na miejscu piątym. Volkanovski spadł natomiast w tym zestawieniu o cztery miejsca i znajduje się teraz na pozycji siódmej. Były mistrz w rankingu wagi piórkowej zajął miejsce pierwsze.