Stacja ESPN prowadzi własny ranking najlepszych zawodników MMA. W jego najnowszej odsłonie Tom Aspinall wyprzedził Jona Jonesa w zestawieniu królewskiej kategorii wagowej.

Podczas gali UFC 295, która odbyła się 11 listopada w Nowym Jorku, Tom Aspinall pokonał Sergeia Pavlovicha i wywalczył tymczasowy tytuł mistrzowski wagi ciężkiej. Po tym zwycięstwie Aspinall trafił na pierwsze miejsce rankingu wagi ciężkiej UFC. Miejsce mistrza należy w rankingu UFC do Jona Jonesa, który dzierży pełnoprawny tytuł.

Stacja ESPN, która prowadził własny rankingi zawodników MMA, wstawiła Toma Aspinalla na pierwszym miejscu zestawienia wagi ciężkiej, a Jona Jonesa na miejscu drugim. Wyjaśniając tę sytuację napisano:

Być może będzie to zaskakujące, ale ostatecznie Jones ma na swoim koncie jedną wygraną w wadze ciężkiej. Wygrał też jedną walkę w ciągu ostatnich ponad trzech lat. Jeśli Jones będzie aktywnym zawodnikiem wagi ciężkiej, ma szansę na awans. Aspinall natomiast, poza przegraną przez kontuzję z Curtisem Blaydesem, zdominował rywali wagi ciężkiej, z którymi się bił. Jego wygrane sprawiają, że powinien znaleźć się w zestawieniu ponad Jonesem.

Tom Aspinall bije się dla UFC od roku 2020. Anglik szedł przez amerykański oktagon jak burza i szybko wygrał pięć walk z rzędu. W lipcu roku 2022 starł się z Curtisem Blaydesem, ale walka zakończył się przez kontuzję nogi Aspinalla. Po rekonwalescencji Tom zmierzył się z Marcinem Tyburą i szybko posłał go na deski, a w ostatnim starciu zdobył tymczasowy tytuł. Przed wejściem do amerykańskiej organizacji Aspinall walczył dla Cage Warriors.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,912 komentarzy 2,953 polubień

Stacja ESPN prowadzi własny ranking najlepszych zawodników MMA. W jego najnowszej odsłonie Tom Aspinall wyprzedził Jona Jonesa w zestawieniu królewskiej kategorii wagowej. Podczas gali UFC 295, która odbyła się 11 listopada w Nowym Jorku, Tom Aspinall pokonał Sergeia Pavlovicha i wywalczył tymczasowy tytuł mistrzowski wagi ciężkiej. Po tym zwycięstwie Aspinall trafił na pierwsze miejsce rankingu […]

Odpowiedz polub

click to expand...