Alexander Volkanovski, mistrz wagi piórkowej UFC, w kolejnej walce stanie do obrony tytułu. Dominator swojej kategorii chce jednak w przyszłości ponownie spróbować podbić kategorię lekką.

Podczas gali UFC 294, która odbyła się 21 października 2023 roku w Abu Zabi, Alexander Volkanovski został znokautowany przez Islama Makhacheva w pierwszej rundzie pojedynku. Walka Volkanovskiego z Makhachevem była drugim starciem tych zawodników. Wcześniej Islam Makhachev i Alexander Volkanovski stoczyli wyrównany bój w walce wieczoru gali UFC 284, która odbyła się Perth. Zawodnik z Dagestanu zwyciężył przez jednogłośną decyzję i tym samym obronił pas mistrzowski kategorii lekkiej. Volkanovski nie krył niezadowolenie z wyniku punktowego i był zdania, że wygrał walkę. W najbliższym pojedynku Volkanovski stanie do obrony pasa kategorii piórkowej przeciwko Ilii Topurii, ale podczas spotkania z mediami w Sydney powiedział, że chce wrócić do wagi lekkiej:

Jestem realistą i nie spodziewam się natychmiastowego rewanżu. Ludzie będą wątpić we mnie. Będą pytać o to czy mój czas się już nie skończył? Potem jednak wszyscy zmienią zdanie i zaczną ponownie mówić o tym, że nie został dla mnie już nikt w 145 funtach i będą chcieli, abym znowu poszedł po pas wagi lekkiej. To właśnie zamierzam zrobić. Wyjdę do walki, zajmę się Ilią Topurią i zobaczymy, co będzie dalej. Na pewno w niedalekiej przyszłości pojawi się ponownie waga lekka.

Do walki Alexandra Volkanovskiego z Ilią Topurią ma dojść 17 lutego w USA.

Alexander Volkanovski w swojej kategorii w UFC pozostaje niepokonany. Od 2013 roku przegrał tylko z Islamem Makhachevem w walkach o pas wagi lekkiej. W kategorii piórkowej ostatni raz walczył w lipcu tego roku i pokonał przez nokaut Yaira Rodrigueza.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

3,004 komentarzy 3,089 polubień

Alexander Volkanovski, mistrz wagi piórkowej UFC, w kolejnej walce stanie do obrony tytułu. Dominator swojej kategorii chce jednak w przyszłości ponownie spróbować podbić kategorię lekką. Podczas gali UFC 294, która odbyła się 21 października 2023 roku w Abu Zabi, Alexander Volkanovski został znokautowany przez Islama Makhacheva w pierwszej rundzie pojedynku. Walka Volkanovskiego z Makhachevem była […]

Odpowiedz polub

click to expand...