Fot: Christopher Hanewinckel-USA TODAY Sports

Mimo, że Dana White zapowiedział, iż organizacja postanowiła już, że zrezygnuje z porannego ważenia zawodników, nie milkną słowa krytyki w związku z tą decyzją.  Jednym z zawodników, którym nie podoba się to rozwiązanie jest Al Iaquinta, który w programie The MMA Hour powiedział:

Dana stracił poczucie rzeczywistości. To przerażające. Teraz będzie ryzykował naszym zdrowiem. Wrócimy do starego systemu ważenia. Pytanie tylko po co było to wcześniej zmieniane? Dana chciał bowiem więcej ekscytujących pojedynków. A jak zapewnić coś takiego? Trzeba dać zawodnikom więcej czasu na dojście do siebie po zbijaniu wagi. To także ważne dla nas, bo jest to zdrowsze rozwiązanie.

Iaquinta dodał również, że osobiście nie zna żadnego zawodnika, który cieszyłby się z powrotu do starego systemu ważenia.

Nawet to, że rozwiązanie jest zdrowsze go nie przekonuje, ponieważ rozmawiał z zawodnikami? Nie znam żadnego, który chcę późniejszego ważenia. Jego poczucie rzeczywistości zniknęło. I tu nie chodzi o prawdę, tylko o to, co on chce zrobić. Ja wspieram poranne ważenie.

1 KOMENTARZ

  1. @axisstyle"4 walki mniej. Wiem ze moze na poczatku byloby to drastyczne, ale gdyby UFC zaczelo traktowac ten problem powaznie to zawodnicy tez zmieniliby podejscie. Część z obawy o zdrowie, a druga czesc z obawy o utrate wyplaty."Ale, skoro mówisz, że ważenie powinno być bezpośrednio przed walką, to czy problem medyczny nie rozwiązałby się sam, skoro zabrano by im czas na nawodnienie ? W końcu "magia" zbijania, jest nierozerwalnie związana z odpowiednim czasem "nabijania", więc gdyby zabrać im całkowicie ten czas, to chyba problem od strony medycznej samoistnie by zniknął, a zostało by jedynie wyzwanie organizacyjne, aby wyeliminować cwaniaków, którzy mimo wszystko chcieliby mieć przewagę masy nawet pod groźbą kary finansowej, lub ryzykując odwołanie pojedynku w ostatniej chwili, gdyby rywal nie chciał się zgodzić na jego triki.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.