Podczas walki wieczoru na gali UFC 254, Khabib Nurmagomedov, mistrz UFC wagi lekkiej, zmierzył się z Justinem Gaethje, którego poddał w drugiej rundzie pojedynku. Khabib po tym boju przeszedł na sportową emeryturę, ale Dana White oznajmił, że pas cały czas jest w posiadaniu Dagestańczyka.

Obrona pasa mistrzowskiego w wykonaniu Nurmagomedova była jego ostatnią walką w oktagonie UFC. Khabib zaraz po starciu zapowiedział, że przechodzi na sportową emeryturę. Tym samym Nurmagomedov zakończył swoją przygodę z MMA z nieskazitelnym rekordem 29-0 i trafił na pierwszej miejsce zestawienia najlepszych zawodników UFC bez podziału na kategorie wagowe.

Dana White, szef UFC, niedawno przyznał jednak, że jego zdaniem Khabib powróci jeszcze do klatki i dodał też, że Nurmagomedov cały czas jest mistrzem, a pas nie został zwakowany.

Daniel Cormier, kolega Khabiba z maty treningowej, uważa że UFC postępuje słusznie, o czym powiedział w rozmowie dla ESPN.

To mądry ruch, który pokazuje też jaką wartość ma dla nich Khabib. Gdy Henry Cejudo zakończył karierę, tego samego dnia ogłosili, że Peter Yan będzie walczył z kimś o pas. Z Khabibem tak się nie robi. Siedzi się, czeka i ma nadzieję, że on wróci. Jest tak jak mówił Dana, ogłoszenie Khabiba było bardzo emocjonalne.

Cormier dodał też, że UFC nie musi się ze sprawą Khabiba spieszyć i może spokojnie poczekać na jego decyzję.

W tym wypadku oni nie muszą podejmować szybko decyzji, nie muszę tego robić w styczniu. Mogą poczekać nawet do lata. Dzisiejsza rzeczywistość, w związku z pandemią, jest trudna. Khabib miał walczyć w kwietniu, a zawalczył w październiku i nikt nie krzyczał, że trzeba mu zabrać pas.

Khabib Nurmagomedov zakończył karierę w oktagonie UFC jako mistrz kategorii lekkiej. W przeszłości wygrywał z m.in. Conora McGregora, Ala Iaquintę, Edsona Barbozę, Justina Gaethjego czy Dustina Poiriera. Od dawna mówiło się też o potencjalnej walce Khabiba z Georgesem St. Pierrem. Na razie jednak nie wiadomo kto mógłby być potencjalnym rywalem Khabiba w kolejnym starciu. Zapytany o to Dana White powiedział, że nie ma pojęcia.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.