Dana White, szef UFC, nie przepada za tym, gdy klubowi koledzy zapowiadają, iż nie będą z sobą walczyć. Daniel Cormier, były mistrz UFC, jest zdania, że przyjaźń między zawodnikami to jedno, a drugą sprawą jest to, że klubowi koledzy dobrze wiedzą na co ich stać w walce, stąd też mogą nie chcieć z sobą rywalizować.

Merab Dvalishvili, klubowy kolega Aljamaina Sterlinga, podpadł niedawno szefowi UFC, gdyż otwarcie mówi, że nie będzie rywalizował z Aljo w klatce. Dana White odniósł się krytycznie do postawy czołowego zawodnika kategorii koguciej, bo uważa, że w świecie MMA chodzi o to, żeby sprawdzać, kto jest najlepszy w danej kategorii i jeśli ktoś nie chce rywalizować o to z klubowym kolegą, to być może powinien poszukać sobie innego miejsca do walczenia.

Daniel Cormier, były mistrz UFC, odniósł się do tematu walki z klubowym kolegą i w materiale zamieszczonym na swoim kanale w serwisie YouTube przyznał, że był w podobnej sytuacji, gdy w wadze ciężkiej królował Cain Velsaguez, jego kolega z maty.

Merab mówi, że nie chce walczyć z przyjacielem. Natomiast powiem wam, że gdy ja sam mówiłem o tym, że nie chcę walczyć z Cainem Velasguezem, wynikało to po części również z tego, że wiedziałem co się dzieje każdego dnia na klubowej macie. Pytanie więc jak Merab radzi sobie z Aljo? Przyjaźń oczywiście stoi tu na pierwszym miejscu, ale też każdy ma świadomość tego, jak wygląda sprawa na treningach i jak trudno byłoby wygrać z danym kolegą z klubu.

Merab Dvalishvili zajmuje obecnie drugie miejsce w rankingu kategorii koguciej UFC. Na miejscu pierwszym znajduje się Aljamain Sterling, który w ostatniej walce utracił tytuł mistrzowski w starciu z Seanem O’Malleyem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Cassius42
Cassius42

UFC
Heavyweight

17,417 komentarzy 29,938 polubień

A na Tapology nie mogłem znaleźć wyniku walki DC vs Cain Velasquez... :lol:, czyli lepiej jak mały przyjaźni się z dużym, to stąd pewnie później tak dobrze dogadywał się z Khabibem... chociaż tam bardziej o wzrost chodziło o wielką różnicę wagi... :lol::boss:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Dawca Organu
Dawca Organu

NoLife FC

31,153 komentarzy 105,681 polubień

Cain rzucał pączkiem jak szmatą... Proste. :antonio:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Raven
Raven

KSW
Middleweight

5,644 komentarzy 21,906 polubień

Czyli nie wzniosłe sentymenty i dylematy moralne, a trywialna, klasyczna obsrany zbroja.... Proza życia rodem z MMA :fjedzia:

Odpowiedz polub