Sprawa pozostanie na emeryturze lub powrotu do klatki Khabiba Nurmagomedova cały czas pozostaje nierozstrzygnięta. Niedawno Khabib miał powiedzieć, że nie odczuwa już chęci rywalizacji, ale nie wie co zrobi jak UFC zaoferuje mu np. 100 milionów dolarów. Czy to jednak pieniądze będą głównym czynnikiem motywującym w rozmowach Khabiba z szefem UFC?

Daniel Cormier, były mistrz UFC i kolega klubowy Khabiba, uważa że Khabib zarobił już na tyle dużo, iż do końca życia mógłby spokojnie funkcjonować bez walczenia.

Zapytałem go kiedyś ile trzeba mieć pieniędzy, aby być bogatym w Dagestanie. Powiedział, że mając 5 milionów dolarów można być bogatym do końca życia. Khabib ma znacznie więcej niż te pięć milionów. Nie wiem więc jaka kwota mogłaby zaciągnąć go ponownie do oktagonu.

W rozmowie dla ESPN Cormier powiedział również, że to nie pieniądze mogą przekonać Khabiba do stoczenia kolejnej walki.

Dana będzie musiał poruszyć w nim jakąś wewnętrzną strunę. On zarabia tak dużo poza klatką, że to coś innego musi spowodować u niego chęć powrotu.

Do rozmowy Dany White, szefa UFC, z Khabibem Nurmagomedovem ma dojść w drugiej połowie stycznia 2021 roku, podczas gal odbywających się na „Fight Island”.

Khabib Nurmagomedov pozostaje mistrzem kategorii lekkiej. Zawodnik cały czas też, mimo zakończenia kariery, jest testowany przez USADA.

Aktualnie Khabib ma na swoim 29 wygranych walk w MMA. Jeszcze przed ostatnią walką mówiło się o tym, że mistrz chce bić się do chwili, aż jego rekord osiągnie wynik 30. Być może więc ostatecznie powróci jednak do oktagonu UFC.

Niedawno pojawiły się też informacje mówiące o tym, że Khabib Nurmagomedov, kupił organizację Gorilla Fighting Championship i chce zmienić jej nazwę na Eagle Fighting Championship (EFC). Wygląda więc na to, że Dagestańczyk ma już w głowie inne plany związane z dalszym życiem poza sportową rywalizacją.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.