glover teixeira

Glover Teixeira myśli, że problemy z kondycją w piątej rundzie walki mistrzowskiej z Jirim Prochazką, mogły wynikać z tego, jak poszło mu robienie wagi przed walką.

Podczas gali UFC 275 Glover Teixeira utracił mistrzowski tytuł w walce z Jirim Prochazką. Brazylijczyk przegrał dosłownie na 30 sekund przed końcem walki, bo dał się złapać w duszenie.

W rozmowie dla serwisu Combate Glover powiedział, że przed walką miał pewne problemy związane z robieniem wagi.

Wagę zrobiłem już o trzeciej po południu, a potem bez picia czekałem do dziewiątej trzydzieści wieczorem na ważenie. Gdy w końcu zacząłem wracać do siebie, zacząłem wymiotować. Nie mogłem udzielić wywiadów po ważeniu. To mogło mieć wpływ na brak sił w piątej rundzie walki.

Teixeira nie chce jednak, aby traktować te słowa jako wymówkę.

Nie chcę przerzucać tu na kogoś odpowiedzialności. Cała odpowiedzialność spada na mnie. Nie zrobiłem w odpowiedni sposób wagi i to była moja wina. Mogę obwiniać tę sytuację o to, że przegrałem, ale biorę za to pełną odpowiedzialność.

Po walce Glover Teixeira zaproponował rewanżowe starcie z Prochazką. Na razie jednak nie wiadomo z kim Jiri Pzmierzy się w pierwszej obronie tytułu. Jednym z kandydatów jest Jan Błachowicz, który zajmuje aktualnie drugie miejsce w rankingu wagi półciężkiej UFC. Ostatecznie jednak nic nie zostało jeszcze w tej sprawie potwierdzone.

Teixeira zdobył pas mistrzowski w październiku zeszłego roku. Pokonał wówczas przez poddanie Jana Błachowicza i odebrał mu tytuł wagi półciężkiej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

BogdanJanusz

Oplot Challenge
Light Heavyweight

147 komentarzy 246 polubień

Mówi się trudno Glover. Zajebista walka a Twoich osiągnięć to i tak nie umniejszy. Pożegnalna walka i na zawsze będziesz w pamięci fanów mma jako zajebisty zawodnik i osoba
Zostawiam to tu dla przypomnienia

Odpowiedz 4 polubień

Draniu

Brutaal
Middleweight

574 komentarzy 487 polubień

Tu sie z Toba zgadzam. Glover jest i juz będzie legenda. Szanuje przede wszystkim za podejście do ludzi. Nie tylko przeciwników ale i wszystkich.

Fenomenalnie pozytywny człowiek. Przegrana nic mu nie ujmuje ani ta ani żadna inna. Glover zawsze na propsie

Odpowiedz 4 polubień

majkelo89

UFC
Middleweight

11,882 komentarzy 42,570 polubień

„To mogło mieć wpływ na brak sił w piątej rundzie” – Teixeira o byciu starym

Odpowiedz 2 polubień

Komentator Internetu

EFC Africa
Heavyweight

3,012 komentarzy 5,641 polubień

Znakomity zawodnik, który mimo porażki i braku obrony pasa pokazał, że nie był przypadkowym mistrzem. Legenda MMA oraz po prostu fajny i pozytywny człowiek, a przynajmniej tak się wydaje obserwując jego zachowanie za pośrednictwem mediów.

Odpowiedz 3 polubień