Zaraz po swoim ostatnim zwycięstwie nad Coreyem Andersonem (MMA 13-5) Jan Błachowicz (MMA 26-8) wyzwał do walki Jona Jonesa (MMA 26-1-1NC), mistrzem wagi półciężkiej, który jest otwarty na taki pojedynek.

Zobacz również: Daniel Cormier: „Niech Jan Błachowicz walczy z Jonem Jonesem”

Szybko pojawiły się jednak głosy mówiące o tym, że Jon Jones powinien najpierw dać rewanż Dominickowi Reyesowi.

W audycji Newonce Radio Jurasówka, Dorota Jurkowska, która jest menadżerką Jana Błachowicza, powiedziała jak aktualnie wygląda sprawa walki o pas.

To jest trudna sytuacja. Wszystko wydawało się pięknie do momentu walki Jonesa z Reyesem. Gdyby ta walka nie była tak bliska, to mielibyśmy teraz piękną, czystą, klarowną sytuację. A że wyszła ta walka jak wyszła, to mocno pokrzyżowała plany.  I teraz tylko i wyłącznie od Dany White’a, czyli szefa UFC, zależy czy następna walka Janka będzie starciem o pas z Jonesem. Może być tak, że Reyes dostanie rewanż, żeby sytuacja się wyklarowała.

Dorota Jurkowska dodała też, że Błachowicz swoim występem zapewnił UFC świetny materiał promocyjny do ewentualnej walki o pas.

Oni mogą cię zapewniać i możesz mieć to wszystko na papierze i ja to mam, ale pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Możesz być najlepszym menadżerem na świecie, ale muszą się im też zgadzać pozostałe rzeczy. Dzięki robocie, którą zrobił Janek, czyli nokaut na Coreyu i pracy, którą wykonał po walce, co media bardzo fajnie podchwyciły, dał UFC dużo gotowego materiału. Czekamy. Rozmawiałam z matchmakerem UFC po walce i decyzja należy już tylko i wyłącznie do Dany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.