Arman Tsarukyan nie może na razie liczyć na walkę o pas UFC. Jego brat jest jednak zdania, iż Arman jest mocno zdeterminowany, aby wywalczyć upragniony tytuł.

W styczniu 2025 roku Arman Tsarukyan miał zawalczyć o pas mistrzowski z Islamem Makhachevem, ale musiał wycofać się z pojedynku z powodów zdrowotnych. W trakcie robienia wagi odnowiła się u niego dawna kontuzja pleców. Ta sytuacja sprawiła, że Dana White, szef UFC, mówi otwarcie o tym, iż Tsarukyan musi ponownie zapracować sobie na drugą szansę.

W kolejnym pojedynku Tsarukyan pokonał Dana Hookera i jest obecnie numerem jeden w rankingu kategorii lekkiej. To jednak nie zapewniło mu walki o pas tymczasowy, którą stoczą – pod nieobecność mistrza, Ilii Topurii – Paddy Pimblett z Justinem Gaethje.

W rozmowie dla Red Corner MMA brat Tsarukyana przyznał, że Arman ma obsesję na punkcie pasa UFC.

On całymi dniami trenuje, a mógłby robić coś innego. Ma wszystko, czego potrzebuje, żeby wieść komfortowe życie. Ma jednak też swój cel, którym jest zdobycie pasa i jego obrona. To jest jego obsesja.

Arman Tsarukyan jest po pięciu wygranych z rzędu. Przed Danem Hookerem sile jego umiejętności ulegli: Charles Oliveira, Beneil Dariush, Joaquim Silva i Damir Ismagulov

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Komentator Internetu
Komentator Internetu

UFC
Strawweight

7,327 komentarzy 16,873 polubień

Gdyby nie był takim durniem już dawno by walczył o ten pas. Musiał Dane ciężko wkurwić tym wypadnięciem z walki mistrzowskiej, a to co odwalił na ważeniu z Hookerem też nie pomaga.

Odpowiedz polub

Avatar of Shoocker
Shoocker

Lejdis Fajt Najt

8,853 komentarzy 22,300 polubień

Chociaż chuja nie znoszę za ten tekst o Polakach, to trzeba przyznać, że gość jest w ciągłym gazie. Jak nie MMA, to ciągle bierze jakies walki w grapplingu.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Komentator Internetu
Komentator Internetu

UFC
Strawweight

7,327 komentarzy 16,873 polubień

Chociaż chuja nie znoszę za ten tekst o Polakach, to trzeba przyznać, że gość jest w ciągłym gazie. Jak nie MMA, to ciągle bierze jakies walki w grapplingu.

On sportowo naprawdę się broni, ale jest durniem do kwadratu.

Odpowiedz 8 polubień

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Light Heavyweight

16,698 komentarzy 126,545 polubień

On sportowo naprawdę się broni, ale jest durniem do kwadratu.

Cumshot miał ciężko żeby go ustabilizować w ich walce grapplingowej a to 2 kategorie wagowe różnicy. Ogromny progres zrobił, Hookera zmielił jak placka i robiąc walkę o ten papierowy pas wiedzą że Gejczi i Pedzio by nie dali rady przejść Armana no ale jak to banan jest debilem.

Odpowiedz 5 polubień