stipe miocic

Były mistrz wagi ciężkiej UFC Daniel Cormier, który utracił swój tytuł na rzecz Stipe Miocica, już niedługo po raz trzeci zmierzy się z Miocicem w walce o pas.

We wcześniejszych dwóch starciach, niezależnie od ostatecznego wyniku, zdarzało, że Cormier trafiał Miocica palcami w oczy. Tłumacząc jednak te sytuacje, Cormier w rozmowie dla serwisu MMA Fighting powiedział:

Nie robię tego umyślnie. Nie wkładam specjalnie palców w oczy. W pierwszej walce trafiłem go palcem w oko. To jednak wynika z tej samej sytuacji co na sparingach. Jestem niski i staram się przybliżyć rękę do rywala, aby skrócić dystans i móc zaatakować. Myślę, że tak właśnie było za pierwszym razem. W drugiej walce trafiłem go w oko raczej moimi kostkami, a nie palcem.

Miocic wierzy Cormierowi, że ten nie robi tego umyślnie, ale zamierza też przed walką porozmawiać o sprawie z sędzią.

On mówi, że to nie było intencjonalne i wierzę mu, ale zobaczymy co będzie się działo w kolejnej walce. Spróbuję zachować spokój i unikać trafień w oczy. Zamierzam też dać znać sędziemu, aby zwrócił na to uwagę.

Stipe w rozmowie dla ESPN powiedział również, że trafienia w oczy bardzo mocno przeszkadzają w walce.

To jest bolesne i wkur***jące. Nie wiedziałem, że sędzia go ostrzegał w pierwszym starciu, ale moi trenerzy mi potem o tym powiedzieli. Wszyscy byliśmy wkurzeni. Oczywiście to nie jest wymówka, ale dostanie palcem w oko jest bolesne i to nie było tylko dotknięcie, on wpakował palce aż po kostki.

W rywalizacji najlepszych zawodników wagi ciężkiej organizacji UFC jest remis. Stipe Miocic na gali UFC 241 w sierpniu 2019 roku pokonał Daniela Cormiera w czwartej rundzie walki przez TKO. Był to rewanż za walkę na gali UFC 226 w lipcu 2018 roku podczas której Cormier zafundował panującemu mistrzowi szybki nokaut w pierwszej rundzie odbierając mu mistrzowski pas królewskiej wagi.

Zobacz również: „Nie chcę zobaczyć przegranej żadnego z nich” – Abdelaziz o walce Khabiba z Gaethje

15 KOMENTARZE

 1. Stipe Ty lepiej sobie zarzuć gogle ochronne jak swego czasu Edgar Davids wtedy bd pewny że Ci gruby czarnych patyków w oczy nie włoży

 2. Za to powinni zabierać 50 % wynagrodzenia za walkę na korzyść przeciwnika. Szybko by się oduczyło bydło brudne paluchy w oczy pchać.

 3. Za to powinni zabierać 50 % wynagrodzenia za walkę na korzyść przeciwnika. Szybko by się oduczyło bydło brudne paluchy w oczy pchać.

  Albo dyskwalifikacja jak za doping 😀

 4. Oczywiście to wina Stipe, że nie reaguje na tyle szybko, żeby nie dać sobie wsadzić paluchów w oczy.

  A biedny DC dindu nuffin – on tylko ruszał palcami w kierunku jego oczu.

 5. Rękawice z PRIDE załatwiłyby ten problem + odjęcie jednego punktu za każde frajerskie ,,obcierki".

  Inaczej ktoś straci wzrok i będzie chodził z psem przewodnikiem.

  Alan Belcher zakończył karierę przez obcierkę.

  Bisping ma sztuczne oko nie przez ,,obcierkę", ale to wyjmowanie sztucznego oka robi wrażenie.

  Ale przypomnijmy sobie klasyki:

  Akop

  Gamrot

  Jak to leciało: frajerzy, pizdy narzekające?  Więcej takich byczków w MMA, a skończy się tym, że politycy zajmą się mocniej MMA, a wtedy ostatnie się tylko FEN i KSW…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.