Były mistrz wagi ciężkiej UFC Daniel Cormier, który utracił swój tytuł na rzecz Stipe Miocica, już niedługo po raz trzeci zmierzy się z Miocicem w walce o pas.

We wcześniejszych dwóch starciach, niezależnie od ostatecznego wyniku, zdarzało, że Cormier trafiał Miocica palcami w oczy. Tłumacząc jednak te sytuacje, Cormier w rozmowie dla serwisu MMA Fighting powiedział:

Nie robię tego umyślnie. Nie wkładam specjalnie palców w oczy. W pierwszej walce trafiłem go palcem w oko. To jednak wynika z tej samej sytuacji co na sparingach. Jestem niski i staram się przybliżyć rękę do rywala, aby skrócić dystans i móc zaatakować. Myślę, że tak właśnie było za pierwszym razem. W drugiej walce trafiłem go w oko raczej moimi kostkami, a nie palcem.

Miocic wierzy Cormierowi, że ten nie robi tego umyślnie, ale zamierza też przed walką porozmawiać o sprawie z sędzią.

On mówi, że to nie było intencjonalne i wierzę mu, ale zobaczymy co będzie się działo w kolejnej walce. Spróbuję zachować spokój i unikać trafień w oczy. Zamierzam też dać znać sędziemu, aby zwrócił na to uwagę.

Stipe w rozmowie dla ESPN powiedział również, że trafienia w oczy bardzo mocno przeszkadzają w walce.

To jest bolesne i wkur***jące. Nie wiedziałem, że sędzia go ostrzegał w pierwszym starciu, ale moi trenerzy mi potem o tym powiedzieli. Wszyscy byliśmy wkurzeni. Oczywiście to nie jest wymówka, ale dostanie palcem w oko jest bolesne i to nie było tylko dotknięcie, on wpakował palce aż po kostki.

W rywalizacji najlepszych zawodników wagi ciężkiej organizacji UFC jest remis. Stipe Miocic na gali UFC 241 w sierpniu 2019 roku pokonał Daniela Cormiera w czwartej rundzie walki przez TKO. Był to rewanż za walkę na gali UFC 226 w lipcu 2018 roku podczas której Cormier zafundował panującemu mistrzowi szybki nokaut w pierwszej rundzie odbierając mu mistrzowski pas królewskiej wagi.

Zobacz również: „Nie chcę zobaczyć przegranej żadnego z nich” – Abdelaziz o walce Khabiba z Gaethje

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.