jones ngannou

Anthony Smith nie jest entuzjastą walki Jona Jonesa z Francisem Ngannou. Były pretendent do pasa wagi półciężkiej UFC jest zdania, że byłoby to nudne starcie.

O walce Jona Jonesa z Francisem Ngannou mówiło się bardzo długo. Ostatecznie Ngannou odszedł z UFC i związał z PFL, a Jones powrócił do rywalizacji po długiej przerwie od startów i wywalczył pas wagi ciężkiej organizacji UFC. Temat jednak cały czas pojawia się w medialnej przestrzeni i nasilił się szczególnie po walce Ngannou z Tysonem Furym. Zdaniem Anthony’ego Smitha starcie Jonesa z Ngannou nie przyniosłoby spodziewanych emocji. Smith w programie The MMA Hour stwierdził:

Nie sądzę, aby Ngannou pobił Jonesa. Jon jest zbyt dynamiczny. W walce z Jonesem nie chodzi o to, czy jesteś od niego lepszy w stójce, tylko o to, czy pozwolisz, aby on zneutralizował twoją przewagę. On wchodzi w płaszczyznę, w której jesteś najlepszy i neutralizuje cię w niej. Wówczas musisz być pewny, że w innych płaszczyznach jesteś wystarczając dobry, bo on jest wyjątkowy. Moim zdaniem ta walka nie byłaby ekscytująca. To byłoby nudne pięć rund. Jon najpewniej wyszedł z tego starcia bez śladów na twarzy, ale sam również nie zrobiłby śladów Francisowi.

28 października Francis Ngannou zadebiutował w pięściarskim ringu. Rywalem Ngannou był bokserski czempion wagi ciężkiej Tyson Fury. Walka rozegrała się na pełnym dystansie i zakończyła niejednogłośną decyzją sędziów na stronę Fury’ego. Werdykt wzbudził jednak spore kontrowersje, bo wiele osób uznało, iż to Ngannou wygrał starcie.

Jon Jones przez wiele lat był niepokonanym dominatorem wagi półciężkiej UFC. W tym roku powrócił do klatki po długiej przerwie od startów i zdobył mistrzowski tytuł królewskiej kategorii wagowej. W pierwszej obronie pasa miał zmierzyć się ze Stipe Miocicem, ale wpadł z tego zestawienia.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,887 komentarzy 2,897 polubień

Anthony Smith nie jest entuzjastą walki Jona Jonesa z Francisem Ngannou. Były pretendent do pasa wagi półciężkiej UFC jest zdania, że byłoby to nudne starcie. O walce Jona Jonesa z Francisem Ngannou mówiło się bardzo długo. Ostatecznie Ngannou odszedł z UFC i związał z PFL, a Jones powrócił do rywalizacji po długiej przerwie od startów […]

Odpowiedz polub

click to expand...