Po ostatniej przegranej Dustin Poirier przyznał, że może stoczył ostatnią walkę w karierze. Na razie nie podjął ostatecznej decyzji w tej sprawie, ale przyznał, że jest otwarty na walkę w bokserskim ringu.

1 czerwca podczas gali UFC 302 Dustin Poirier zawalczył o pas wagi lekkiej z Islamem Makhachevem i przegrał. Przed walką Poirier otwarcie mówił o tym, że może to być dla niego nie tylko ostatnia szansa w karierze na zdobycie tytułu, ale również może to być jego ostatnia konfrontacja w karierze. Zaraz po walce w wywiadzie w klatce podtrzymał te słowa, ale nie dał jednoznacznej odpowiedzi. Temat cały czas jest otwarty, ale wygląda na to, że Dustin nie zamierza rezygnować z walczenia. W programie The MMA Hour odniósł się do pomysłu rywalizacji w boksie.

Walka w boksie? Z przyjemnością. To byłoby coś innego, zmiana tempa, inny obóz treningowy. Działam w MMA od długiego czasu. Nadal kocham obozy treningowe i kocham walczyć. Idąc jednak do boksu obóz treningowy byłby inny, mniej wymagający dla ciała. Nie miałbym zapasów, jiu-jitsu. Robiłbym boks, biegał i pływał. To byłoby przyjemne.

Przedstawił też swoje spojrzenie na potencjalnego rywala.

Zawalczyłbym w boksie z Nate’em Diazem. Mógłbym z nim zawalczyć i w boksie, i w MMA, ale wolałbym w boksie.

Dustin Poirier jest byłym tymczasowym mistrzem wagi lekkiej. Nigdy jednak nie udało mu się zdobyć pełnoprawnego pasa. Poirier ma na swoim koncie 39 zawodowych pojedynków, z których 30 wygrał.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

12,335 komentarzy 28,551 polubień

:joe: :siuu: :damjan:

Odpowiedz polub

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Heavyweight

2,171 komentarzy 4,763 polubień

No i spoko, Diaz mu może w ringu mazaka obić :jjsmile:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of GypsyKing
GypsyKing

KSW
Featherweight

5,025 komentarzy 14,972 polubień

No i spoko, Diaz mu może w ringu mazaka obić :jjsmile:

:juanlaugh:

Odpowiedz 1 Like