Chael Sonnen, były zawodnik, a dziś komentator sportowy, jest pod wrażeniem ostatniego występu Toma Aspinalla. Zdaniem Sonnena Anglik wygrał walkę ponieważ postawił na ofensywę, czym wszystkich zaskoczył.

11 listopada w Nowym Jorku Tom Aspinall zmierzył się z Sergeiem Pavlovichem i zdobył tymczasowy tytuł wagi ciężkiej organizacji UFC. Anglik posłał na deski Pavlovicha już w pierwszej rundzie pojedynku. Komentując tę walkę Chael Sonnen powiedział w nagraniu zamieszczonym na swoim kanale w serwisie YouTube:

Przed walką wszyscy uważaliśmy, że Tom nie pójdzie na wymiany z Sergeiem. Musiałby być głupcem, żeby to zrobić. Ostatecznie jednak to zrobił, stanął do wymian na środku klatki i ubił Pavlovicha. To było dość zaskakujące.

Sonnen dodał również, że ruch Aspinalla okazał się dobry, bo:

Chciałby, żebyście zapamiętali, że dobra ofensywa jest też dobra obroną. Tom został pierwszym z ostatnich siedmiu rywali Sergeia, który nie poczuł siły jego pięści, bo Sergei nigdy go nie trafił. Sergei nie trafił, bo był zepchnięty do defensywy. Najlepszą obroną jest atak.

Tom Aspinall nie kryje, że w kolejnym starciu chciałby zmierzyć się z Jonem Jonesem lub Stipe Miocicem. Organizacja UFC wydaje się być jednak zdeterminowana, aby doprowadzić najpierw do walki Jonesa z Miocicem. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy może do niej dojść, bo Jones wraca do zdrowia po kontuzji.

Tom Aspinall bije się dla UFC od roku 2020. Anglik szedł przez amerykański oktagon jak burza i szybko wygrał pięć walk z rzędu. W lipcu roku 2022 starł się z Curtisem Blaydesem, ale walka zakończył się przez kontuzję nogi Aspinalla. Po rekonwalescencji Tom zmierzył się z Marcinem Tyburą i szybko posłał go na deski, a w ostatnim starciu zdobył tymczasowy tytuł. Przed wejściem do amerykańskiej organizacji Aspinall walczył dla Cage Warriors.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,904 komentarzy 2,921 polubień

Chael Sonnen, były zawodnik, a dziś komentator sportowy, jest pod wrażeniem ostatniego występu Toma Aspinalla. Zdaniem Sonnena Anglik wygrał walkę ponieważ postawił na ofensywę, czym wszystkich zaskoczył. 11 listopada w Nowym Jorku Tom Aspinall zmierzył się z Sergeiem Pavlovichem i zdobył tymczasowy tytuł wagi ciężkiej organizacji UFC. Anglik posłał na deski Pavlovicha już w pierwszej […]

Odpowiedz polub

click to expand...