paulo costa

W swojej najbliższej walce Israel Adesanya w obronie pasa mistrzowskiego zmierzy się z Paulo Costą. Obaj zawodnicy za sobą nie przepadają i przed nadchodzącym starciem nie szczędzą sobie medialnych uszczypliwości i mocnych słów. Tym razem jednak o nadchodzącym pojedynku wypowiedział się Eric Albarracin, trener Paulo Costy, który w rozmowie dla ESPN stwierdził:

Głównym celem na dziś jest dopaść Israela i zdobyć pas. Mamy go świetnie rozpracowanego i 26 września Paulo Costa zniszczy Israela i nie bądźcie zaskoczeni jeśli ruszymy po kolejny pas, po tytuł w wadze do 205 funtów. Jon Jones może uciekać, ale się nie ukryje.

Albarracin jest bardzo pewny zwycięstwa swojego podopiecznego i liczy na to, że ten skończy walkę błyskawicznie.

To będzie szybki nokaut w pierwszej rundzie.

Do walki Adesanya vs Costa ma dojść 26 września podczas gali UFC 253.

Israel Adesanya stoczył w oktagonie 8 zwycięskich pojedynków. W drodze po tytuł wygrywał z takimi zawodnikami jak Brad Tavares, Derek Brunson, czy Anderson Silva. W kwietniu 2019 roku Nigeryjczyk wywalczył pas tymczasowy po emocjonującym starciu z Kelvinem Gastelumem, by już po pół roku znokautować Roberta Whittakera i zostać prawowitym mistrzem. Adesanya ma na swoim koncie jedną obronę pasa, w marcu na gali UFC 248 pokonał przez jednogłośną decyzję Yoela Romero.

29-letni Paulo Costa również nie zaznał goryczy porażki w swojej dotychczasowej karierze. Do UFC dołączył w 2017 roku jako mistrz Jungle Fight w kategorii średniej. Brazylijczyk zanotował bardzo mocny start w organizacji, nokautując każdego rywala w czterech kolejnych występach. Po zwycięstwach z Johnym Hendricksem oraz Uriah Hallem – „Borrachinha” po świetnej walce pokonał na punkty Yoela Romero. Obecnie plasuje się na 2 miejscu w oficjalnym rankingu UFC kategorii do 185 funtów.

Zobacz również: „Druga lub trzecia runda” – Błachowicz chce skończyć Reyesa przed czasem

10 KOMENTARZE

  1. Trzymam za słowo.

    Myślę że pierwsze trzy rundy Runnasaya a potem obijanie Paula ale mam nadzieje że się mylę i że Costa ma trochę więcej cardio jakby z tym nokautem jednak nie wypaliło.

  2. Myślę że ujebie łeb mużynowi razem z kregoslupem. Nie będzie zamulał jak Romero, tylko wjedzie w niego na pełnej kurwie.

  3. On jest w jakimś sensie mocny, ale nie mogę patrzeć jak bije seriami na treningach. Może duża siła z dużych, zwalniających muskli, może na tułów silny cios, może. Ale serie bije jak neptyk.

  4. Myślę że ujebie łeb mużynowi razem z kregoslupem. Nie będzie zamulał jak Romero, tylko wjedzie w niego na pełnej kurwie.

    Niech napierdala go nawet tymi swoimi cepami ^^ byle trafil…

    Romero jest bardzo wytrzymaly, rozowy tak twardy nie bedzie 🙂

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.