Khamzat Chimaev, zawodnik, który w tym roku zadebiutował w UFC, wygrał trzy pojedynki w 66 dni. Nowy nabytek amerykańskiej organizacji jest mocno przez nią promowany i wspierany przez szefa UFC, Danę White’a.

Stephen Thompson, były pretendent do tytułu mistrzowskiego UFC, który był wyzywany do walki przez Chimaeva, ma swoją teorię na temat tego, czemu UFC tak mocno promuje Khamzata.

W audycji „Submission Radio” Thompson przedstawił swoja spojrzenie na sprawę mówiąc:

Najpierw dziwiłem się, że UFC tak mocno promuje Khamzata, a potem pojawiła się informacja o emeryturze KhabibA. To samo UFC zrobił z Darrenem Tillem. Gdy Bisping odszedł na emeryturę, oni potrzebowali kogoś nowego z tego rynku, aby dalej przyciągać uwagę angielskich fanów, a Till do tego się nadawał. Myślę, że podobnie jest z Khamzatem. UFC wiedziało, że Khabib w końcu zakończy karierę i chciało mieć kogoś z tego samego rynku.

W najbliższej walce Khamzat Chimaev zmierzy się z Leon Edwards. Starcie obu zawodników będzie głównym pojedynkiem ostatniej gali UFC w tym roku, do której dojdzie 19 grudnia.

Chimaev  po swojej ostatniej walce stwierdził, że jest gotowy nawet na mistrzowskie walki w dwóch kategoriach wagowych – do 77 i 84 kilogramów. Szef UFC, Dana White, jest pod wrażeniem nowego zawodnika i widzi przed nim świetlaną przyszłość w organizacji.

Zobacz również: „To wielka walka dla mnie” – Soldić o starciu z Mamedem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.