Thiago Alves, który podczas niedawnej gali UFC 210 pokonał na punkty Patricka Cote, został trenerem w klubie American Top Team. Jak powiedział w rozmowie z serwisem MMAFighting:

Po mojej ostatniej walce, Dan Lambert (współtwórca ATT – przyp. red.) zapytał mnie, czy nie chciałbym zacząć pomagać zawodnikom młodej generacji. Zgodziłem się. Mieszkam blisko klubu i od 14 lat jestem tu każdego dnia, ma to więc sens.

Decyzja o rozpoczęci pracy trenera nie wiąże się z decyzją o zakończeniu zawodowej kariery. Alves we wrześniu zmierzy się z Mike’m Perry’m, podczas UFC Fight Night 116. Natomiast rozpoczęcie pracy trenerskiej pomaga Thiago w nowym spojrzeniu na MMA i treningi.

Od kiedy zacząłem uczyć zawodników, zacząłem również inaczej postrzegać ten sport. Skupiam się na studiowaniu technik i innych rzeczy, których uczę. To świetne rozwiązanie w kontekście mojej kariery i mojego fighterskiego IQ. Teraz widzę rzeczy, na które wcześniej nie zwracałem uwagi. To dodaje mi też nowej energii do działania. Podchodzę też do wszystkiego bardziej odpowiedzialnie, ponieważ jestem teraz przykładem dla innych.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.