Texas rozpocznie organizacje gal z udziałem publiczności. Po przerwie, która trwała od marca, „Texas Department of Licensing and Regulation” (TDLR) ogłosiło, że od piątku, 2 października, może organizować wydarzenia z udziałem publiczności. Według nich, będą oni akceptować aplikacje organizacji MMA w sprawie ograniczonej ilości wydarzeń. Gale będą mogły odbyć się z 50% wypełnieniem hali. Organizatorzy muszą przedstawić swój plan, który obejmowałby testowanie na COVID-19 oraz inne zabezpieczenia przed chorobą.

TDLR miałoby monitorować różne czynniki przy okazji organizowanych gal, tak jak pozytywne testy na COVID-19 czy hospitalizacje ich uczestników. Jeśli widzieliby gwałtowne wzrosty w związku z jakimś wydarzeniem, mogliby je anulować.

TDLR powiedziało MMA Junkie, że komisja już w tym momencie zajmuje się akceptacją gali MMA, która odbędzie się 31 października w San Antonio. Według nich, już 8 wydarzeń zostały zaproponowane na październik, listopad oraz grudzień.

Texas, w odróżnieniu do Nevady, pozwoli na udział publiczności w galach. Organizacje będą mogły sprzedawać bilety na 50% hali. Przed pandemią, w tym stanie odbywały się gale takich organizacji jak UFC, LFA czy Combate Americas. W Houston w Texasie odbyła się gala UFC 247 z udziałem m.in. Jona Jonesa i Dominicka Reyesa.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.