Chociaż Khabib Nurmagomedov nie zamierza wracać do startów w zawodowym MMA, tęskni za rywalizacją i życiem w klimacie sportów walki.

Khabib Nurmagomedov, były mistrz UFC wagi lekkiej, zapowiedział stanowczo, że nie myśli nawet o tym, żeby kiedyś wrócić do rywalizacji w oktagonie. Nie kryje jednak, że tęskni za walczeniem, o czym powiedział w rozmowie dla UFC Russia.

Tęsknię prawie za wszystkim. Jest wiele chwil, w których brakuje mi rywalizacji. Brakuje mi wielu aspektów walki, bo poświęciłem temu całe swoje życie. Nie było takiej chwili, żebym żałował albo miał wątpliwości co do podjętej decyzji, ale brakuje mi tego klimatu i środowiska związanego z obozami treningowymi i innymi aspektami przygotowań. To jednak jest forma uzależnienia i trudno z tego zrezygnować. Czasami ma się ochotę wejść do oktagonu i skopać komuś dupsko przez pięć rund.

Khabib nie żałuje jednak podjętej decyzji o odejściu ze świata MMA.

Kiedyś trzeba podjąć decyzję o zakończeniu kariery, jak nie teraz to później i tylko z czasem będzie można powiedzieć, czy to był dobry moment.

Były mistrz powiedział również, że dziś skupia się na tym, żeby takie same sukcesy jak w sporcie odnosić teraz w biznesie. Khabib kończąc karierę nie zamierza jednak całkowicie rezygnować ze sportu, ale chce w nim funkcjonować już w zupełnie innej roli. Nurmagomedov jakiś czas temu kupił też lokalną organizacją MMA, którą chce rozwijać. Dodatkowo wspiera kolegów walczących dla UFC i innych organizacji. Wspominał również o tym, że chce lobbować na rzecz wejście mieszanych sztuk walki na igrzyska olimpijskie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

herrklopek

Jungle Fight
Middleweight

360 komentarzy 134 polubień

Khabib mistrzu brawo za stanie przy swoim .. :applause:

Odpowiedz 5 polubień

Siedem

Bellator
Welterweight

4,427 komentarzy 3,506 polubień