georges st pierre

Georges St-Pierre, były mistrz UFC, nie zamierza wracać do klatki. Chciałby jeszcze porywalizować w grapplingu, ale na razie boryka się z kontuzją.

W ostatnim czasie zaczęły pojawiać się doniesienia na temat potencjalnego powrotu Georgesa St-Pierre’a do klatki UFC. Zawodnik szybko zdementował te pogłoski, a w trakcie rozmowy zamieszczonej na kanale Bangtao Muay Thai & MMA powiedział:

To tylko plotki. Nigdy nie dostałem żadnej oferty na walkę na UFC 300. Od dawna mówię otwarcie o tym, że nie chcę wracać do walczenia w MMA. Miałem zawalczyć w grapplingu, ale w listopadzie doznałem kontuzji i nadal nie wróciłem do pełnej sprawności. Nie mogę robić zapasów, ani grapplingu. Pomysł na powrót do walczenia w grapplingu traktowałem jako dobrą zabawę. Chciałem ponownie przeżyć emocje związane z rywalizacją, ale z mniejszym ryzykiem.

Popularny GSP odniósł się również do sprawy sportowej emerytury.

Mam 42 lata i nie jestem już tą samą osobą, którą byłem, kiedy walczyłem. Ten głód zniknął, a kiedy ten głód zniknie, jest to znak, że musisz przejść na emeryturę.

GSP dodał jednak, że nie zamyka sobie drzwi do jakiejś walki pokazowej lub starcia, w którym zbierałby pieniądze na jakiś cel charytatywny.

Georges St. Pierre walczył w zawodowym MMA od roku 2002. W roku 2006 wywalczył pas mistrzowski wagi półśredniej UFC, który stracił w następnym boju. Przy drugim podejściu do mistrzostwa poszło mu już jednak znacznie lepiej, nie tylko zdobył pas, ale też obronił go dziewięć razy i odszedł na emeryturę. Cztery lata później powrócił do klatki na jedną walkę. Pokonał Michaela Bispinga i wywalczył w ten sposób pas mistrzowski wagi średniej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

3,001 komentarzy 3,079 polubień

Georges St-Pierre, były mistrz UFC, nie zamierza wracać do klatki. Chciałby jeszcze porywalizować w grapplingu, ale na razie boryka się z kontuzją. W ostatnim czasie zaczęły pojawiać się doniesienia na temat potencjalnego powrotu Georgesa St-Pierre’a do klatki UFC. Zawodnik szybko zdementował te pogłoski, a w trakcie rozmowy zamieszczonej na kanale Bangtao Muay Thai & MMA […]

Odpowiedz polub

click to expand...