daniel cormier

Problem związany z przypadkowym trafianiem zawodników palcami w oczy znany jest od lat. Daniel Cormier, były mistrz UFC, uważa jednak, że nie da się go całkowicie wyeliminować.

Podczas niedawnej gali UFC doszło do przypadkowego wsadzenia palca w oko Belala Muhammada przez Leona Edwardsa. Zdarzenie to zakończyło pojedynek, który nie został rozstrzygnięty.

Zaraz po tej walce Aljamain Sterling, mistrz UFC wagi koguciej, postanowił zaapelować do UFC o to, aby organizacja wprowadziła nowe rękawice, które mogłyby zapobiegać tego typu wypadkom.

Daniel Cormier, były mistrz wagi ciężkiej, uważa jednak, że problemu trafiania palcami w oczy nie da się całkowicie wyeliminować, o czym powiedział w rozmowie dla ESPN

Wiele razy problem z wkładaniem palców w oczy pojawia się, gdy próbuje się kogoś chwycić. Oczywiście jeśli rękawice spowodują, że nie będzie można prostować palców, to może częściowo wyeliminować problem, ale ostatecznie takie sytuacje nigdy nie znikną. Uważam, że nigdy nie znajdzie się idealnego rozwiązania. Takie sytuacje będę się zdarzać. Trafianie palcami w oczy zdarza się często, ale takie poważne sytuacje jak ta ostatnia? Kiedy ostatnio mieliśmy tak poważną sprawę?

Problem z trafianiem zawodników palcami w oczy nie jest nowy i już wielokrotnie był poruszany. Na razie jednak nie wiadomo czy organizacja UFC ma jakieś plany związane z modyfikacją budowy swoich rękawic, która utrudniałaby całkowite rozwieranie dłoni i prostowanie palców.

1 KOMENTARZ

  1. Kiedy? Może wtedy, kiedy Stiopikowi niemal zafundowałeś szklane oko a’la Columbo, o Mistrzu Palcóweczki?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.