Chael Sonne miał okazję spróbować niedawno swoich sił w boju z Fedorem Emelianenką. Walka nie poszła po jego myśli, ale dzięki niej Sonnen miał możliwość osobistego sprawdzenia umiejętności jednego z najlepszych zawodników wagi ciężkiej w historii tego sportu. Mówiąc natomiast o tym, kto faktycznie jest najlepszym zawodnikiem wagi ciężkiej wszech czasów, Chael wskazał trójkę fighterów.

Mam trójkę swoich faworytów. Może ta trójka was zaskoczy. Ja natomiast bardzo lubię takie rozważania. Mam więc na liście Fedora, mam Werduma i to pewnie będzie zaskoczenie, ale mam na liście Josha Barnetta.

Sonnen powiedział o tym w programie The MMA Hour i dodał:

W jakiej natomiast kolejności bym ich ustawił? Zapewne Fedora dałbym na pierwszym miejscu. Uwielbiam rozważania o tym, kto był najlepszy, ale dla mnie zamykają się one w tej trójce.

W rozmowie o najlepszych zawodnikach pojawiło się też nazwisko Caina Velasqueza, ale w tym wypadku Sonnen uważa, iż nie powinno się brać go pod uwagę w kontekście najlepszych fighterów.

Myślę, że Cain sam się wypisał z tej dyskusji. Cain zbyt długo był poza klatką, bym mógł wpisać go na swoją listę. Miał w swojej karierze fantastyczne chwile i jestem pewny, że nie było wówczas nikogo, kto mógłby mu sprostać. Możemy jednak tylko o tym dyskutować, bo niestety nie mieliśmy okazji tego zobaczyć.

21 KOMENTARZE

 1. Pytanie czy mówimy o najlepszych czy najbardziej utytułowanych?

  Bo Sonnench chyba się pomotał, bo Barnett nie wiele zdziałał w UFC i był pacynką w rękach DC.

  Imho top3 to Fedor, DC i Couture/Cain/Reem.

 2. Co do DC ,to osiągnął rzecz niebywałą. Nie chodzi mi o zdobycie dwóch pasów, ale o wyjście z cienia Caina. I zrobił to w elegancki sposob: zszedl nizej zeby nie rywalizowac z przyjacielem i wrocil jak juz Caina nie bylo. A przez chwile grozilo mu bycie paziem jak Artem u Connora.

 3. DAMAN GRABOWSKI  – jak sam mòwi przegrał albo przez przypadek albo z niepokonanymi mistrzami np. Cole Kondrad też oczywiście przez przypadek. W dodatku nie trenując.

 4. DAMAN GRABOWSKI  – jak sam mòwi przegrał albo przez przypadek albo z niepokonanymi mistrzami np. Cole Kondrad też oczywiście przez przypadek. W dodatku nie trenując.

  Link gdzie tak mowi. Znam tylko jeden wywiad w ktorym przyznaje ze ufc to dla niego za duzo

 5. Link gdzie tak mowi. Znam tylko jeden wywiad w ktorym przyznaje ze ufc to dla niego za duzo

  Ostatni wywiad po walce dla organizacji Fen. Około ostatniej minuty.

  Proszę bardziej zainteresować się mma.

 6. A kiedyś mowil co innego, teraz dostał w palnik i zmienil zdanie http://www.mmarocks.pl/fedor-emelianenko/chael-sonnen-o-fedorze-emelianenko-jest-zdecydowanie-przereklamowany

  Myślę, że nie tyle dostał w palnik, co zmienił pracodawcę. Kiedyś bardziej mu wypadało krytykować Fiodora i przedstawiać jako gwiazdę ustawionych walk w Pride, która nie osiągnęła sukcesów w USA. Teraz promocyjnie gra z Rosjaninem do jednej bramki, więc nie chce go deprecjonować.

  A jakie jest jego prawdziwe zdanie? Cholera wie. Przy całej sympatii do Chaela nie zdziwiłbym się, gdyby to zdanie zmieniał średnio raz w tygodniu.

  EDIT: Teraz naszła mnie taka myśl. W sumie mało odkrywcze, ale wcześniej na to nie wpadłem. Skoro wolny strzelec Barnett znalazł się na tej liście, to chyba możemy się spodziewać jego angażu w Bellatorze. Inaczej Sonnen pewnie wynalazłby jakieś lepsze kandydatury.

 7. Chael ma kilka obsesji, jedną z nich jest na pewno Fedor, bo powiedział już o nim wszystko…

  Jest jeszcze kilka zawodników na tej liście i ostatnio jedna zawodniczka…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.